Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

II Międzynarodowy Plener Rzeźby w Drewnie - GOGOŁOWSKIE DRZEWOLUDY 2009

Drugi rok z rzędu na „Dziole” w Gogołowie – na szczycie Wyciągów Narciarskich „Pod Dziedzicem”, odbędzie się Międzynarodowy Plener Rzeźby w Drewnie. W tym roku artyści rzeźbiarze z Polski, Ukrainy i Słowacji będą poszukiwać ukrytych form w kłodach drewna. Tematem w tym roku będą postacie baśniowe ze wskazaniem na sztukę ludową. Plener będzie trwał równy tydzień, czyli od poniedziałku (24.08.) do niedzieli (30.08.) z trzydniowym wielkim finałem koncertowym.

W piątek (28.08) od godziny 20.00 na plenerowej scenie na wzgórzu, zagrają Czesław Śpiewa i zespół Pogodno. W sobotę (29.08.) na tej samej scenie także od 20.00 zagrają zespoły Ratatam i Kawałek Kulki. W niedzielę podsumowanie pleneru i od godziny 14.00 występy: Kapeli Ludowej z Januszkowic działającej przy GOK – u w Brzostku, zespołu Folia, zespołu tanecznego działającego przy GOK Frysztak „Zygzak” z programem „Proste historie”, oraz potańcówka z towarzyszeniem zespołu Paradox.


FOTO: DRZEWOLUD stworzony na I Plenerze


Oprócz muzyki wszelakiej w niedzielne popołudnie Dzioł wypełnią : stoiska z rękodziełem ludowym lokalnych artystów i ekologicznym jadłem, konie na których będzie można pojeździć w siodle i w bryczkach, nowe rzeźby poplenerowe i inne atrakcje. Dopełnieniem akcji artystycznych będzie wystawa grafiki i fotografii Jacka Czernickiego, oraz rzeźby Romana Górki (wystawa będzie eksponowana w barze „Gościniec” także na szczycie wyciągów), wybór najlepszej rzeźby pleneru, wystawa malarstwa goszczących także na tym terenie artystów malarzy, spotkania z artystami.


Organizatorami imprezy są: Wyciągi Narciarskie w Gogołowie „Pod Dziedzicem” z udziałem Stajni Koni Huculskich „Chrapka", Gmina Frysztak z udziałem GOK Frysztak, oraz Stowarzyszenie Fundusz Rozwoju i Promocji Ziemi Frysztackiej.


Tegoroczni artyści rzeźbiarze to: Piotr Woroniec (Brzozów), Grzegorz Tomkowicz (Krosno), Kazimierz Łach (Miejsce Piastowe), Agnieszka Tuleja (Frysztak), Bogdan Biernat (Krosno), Kazimierz Skórski (Gogołów), Mieczyslaw Głuch (Maków Podhalański), Yanina Mironowa (Lwów – Ukraina), Igor Melnyk (Lwów – Ukraina), Miroslaw Janicz (Breżany – Słowacja), Marek Habrat (Rudnik n. Sanem).

Data dodania Posta: 17 sierpnia 2009

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad