Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Dożynki 2009 czyli Gminne Święto Plonu

Wczoraj (15 sierpnia - sobota) na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbyło się Gminne Święto Plonu - DOŻYNKI 2009. Głównym organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku.

W tym roku była rekordowa ilość wieńców, które po poświęceniu zostały wystawione na płycie kortu dla zwiedzających, w tym roku mieszkańcy naszej gminy przygotowali aż 14 wieńców.

FOTO: Orkiestra dęta pod batutą Henryka Błoniarza

Wszystko zaczęło się o godzinie 15.00, na początku wystąpiła gminna orkiestra strażacka, później prowadząca Agata Skiba poprosiła o prezentacje wieńców, w czasie prezentacji każdy opowiadał o dziele przygotowanym na tegoroczne dożynki. Na scenie GOSiRu wystąpili ponadto: Chór frysztacki, kapela z Gogołowa.


FOTO: Zaprzęgi konne z Gogołowa

Dużym zainteresowaniem podczas dożynek cieszyły się zaprzęgi konne z Gogołowa, a także ich parado po płycie boiska. Na terenie obiektu można było również zdegustować swojskiego jadła przygotowanego przez gospodarstwa agroturystyczne z naszej Gminy.

FOTO: Strażak próbujący swoich sił z cepem

Na obiekcie można było również spróbować swoich sił przy CEPACH, zapoznać się z dawną techniką młócenia zboża, a także zobaczyć dawny sposób mielenia zboża na mąkę.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, były dmuchawce, tor samochodowy, kucyki, stoiska z zabawkami.

FOTO: Pokaz tańca z ogniem

O godzinie 19.00 zaczęła się zabawa taneczna przy zespole "Alton". O godzinie 21.30 zaprezentowali się tancerze ognia, których show wzbudziło wielkie zainteresowanie jak i podziw przybyłych mieszkańców naszej Gminy.

Data dodania posta: 16 sierpnia 2009

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad