Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Plac zabaw już w przyszłym roku ? - Wójt pozytywnie o sprawie przebudowy placu zabaw

W imieniu mieszkańców naszej gminy redaktor Frysztak24.pl spotkał się w dniu dzisiejszym (1.10.2009) z Panem Wójtem Janem Ziarnikiem. Spotkanie dotyczyło petycji mieszkańców odnośnie przebudowy – modernizacji placu zabaw na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Spotkanie przebiegało w miłej, życzliwej atmosferze, rozmawialiśmy o możliwościach finansowania przebudowy placu zabaw z pieniędzy spoza budżetu gminy.Redaktor: Dlaczego nie ma możliwości przebudowy placu z pieniędzy Marszałka ?
Wójt: Do tej pory nie wnioskowaliśmy o środki na taki cel, ponieważ w pierwszej kolejności musieliśmy złożyć wnioski na większe inwestycje.
Obecnie mamy już podpisane umowy na budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji we Frysztaku, oraz przebudowę Placu Św. Floriana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Restrukturyzacji Obszrów Wiejskich wdrażanych przez Zarząd Województwa Podkarpackiego.
Pozytywnie został też rozpatrzony wniosek o dofinansowanie modernizacji GOSir-u.
W trakcie realizacji jest również budowa wodociągu w Kobylu z wymianą wodociągu we Frysztaku i modernizacją stacji uzdatniania wody. Ten projekt również aplikuje do środków
Programu Restrukturyzacji Obszarów Wiejskich i również liczymy na jego dofinansowanie. Do wszystkich tych inwestycji wymagane jest zabezpieczenie środków w budżecie gminy na tzw. udział własny.
Budżet gminy ma ograniczone możliwości, jednak postaram się poszukać środków budżetowych i pozabudżetowych na wybudowanie nowego placu zabaw.

Wójt Gminy Frysztak jest bardzo zainteresowany modernizacją placu i chciałby, aby prace ruszyły już w przyszłym roku, oczywiście jeśli tylko będą możliwości budżetowe, obiecał nam również, że sprawa przebudowy zostanie przedstawiona na Sesji Rady Gminy, która będzie dotyczyć przyszłorocznego budżetu Gminy Frysztak. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za zainteresowane się sprawą najmłodszych mieszkańców Gminy Frysztak i mamy nadzieje na pozytywne rozpatrzenie petycji, tak aby nasze dzieciaki miały się gdzie bawić.

Redakcja Frysztak24.pl obecna będzie na sesji Rady Gminy dotyczącej budżetu i przebudowy placu zabaw na obiekcie GOSiR we Frysztaku, dzięki czemu będziemy mogli przedstawić dla Państwa relację z sesji oraz decyzję Radnych.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad