Chodników ciąg dalszy

Budowa chodnika w miejscowości Pułanki powoli dobiega końca a do wykonania zostały już głównie prace wykończeniowe. To jednak nie koniec prac związanych z chodnikami w naszej okolicy, gdyż początkiem czerwca rozstrzygnięty został przetarg na budowę kolejnego, prawie 300 metrowego odcinka.


Tym razem prace przeniosą się do Twierdzy, gdzie wykonany zostanie chodnik, który połączy przystanek autobusowy koło ronda z obecnym końcem chodnika. Prace za 341 581,07zł wykona ta sama firma, która obecnie buduje chodnik w Pułankach czyli „EKPOL” z Krosna. Budowa ruszy po zaakceptowaniu przez policje I inne urzędy organizacji ruchu, co może potrwać nawet do miesiąca czasu.


Jako mieszkańcy Frysztaka i okolic z niecierpliwością czekamy, aż ktoś zainteresuje się budową chodnika od schodków na przeciwko “Centrum” do skrzyżowania z drogą powiatową na Klecie. Jest to bardzo niebezpieczne miejsce, w którym już było sporo wypadków a codziennie do przystanku tą drogą uczęszcza wiele osób w tym dzieci dojeżdzające do szkół w Strzyżowie i Krośnie. Dlatego zachęcamy wybranych przez nas radnych i wójta o lobbing w tej sprawie, gdyż bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Autor: Piotr Majewski
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz