"POD PRĄD" - NEONOVI

Kolejnym zespołem muzycznym który wystąpi na POD PRĄD - Festiwal rozmaitości scenicznych jest NEONOVI. Ta pochodząca z Rzeszowa grupa grająca rocka wystąpi 3 lipca we Frysztak na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Zespół Neonovi powstał w 1999 roku w Rzeszowie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Tomasza Rzeszutka.
W 2001 roku grupa zarejestrowała swoją pierwszą płytę demo, na której znalazły się utwory inspirowane m.in. klimatami rocka lat 70-tych, new wave, brit pop i grunge.
W latach 2002 - 2005 zespół skupił się głównie na graniu koncertów i przygotowaniu nowego materiału. W tym czasie nastąpiły też zmiany w składzie Neonovi.
W maju 2007 r. ukazał się singiel "Dom bez klamek" zapowiadający debiutancką płytę. Piosenka ta cieszyła się dużym powodzeniem w stacjach radiowych, a Neonovi zakwalifikowali się z nią do finału konkursu Polskiego Radia "Przebojem na antenę".
W październiku 2007 r. ukazał się kolejny singiel "Na krawędzi".
Na przełomie 2007/2008 r. grupa zagrała klubową trasę koncertową, otrzymała też nagrodę "Brązowego Scenika" przyznawaną przez dziennikarzy gazety "Nowiny" dla wyróżniających się zespołów z Podkarpacia.
W lutym 2008 r. do sklepów trafiła debiutancka płyta Neonovi - "Neonovi" (wyd. Sonic Alternative Nation Group).

Skład zespołu:

Tomasz Rzeszutek - śpiew, gitara
Grzegorz Długosz - bas
Dominik Dąbrowski - perkusja
Marcin Goś - gitara

Początek koncertu zespołu Neonovi zaplanowany jest na godzinę 22.00

Zdjęcia i informacje o zespole pochodzą ze strony http://www.neonovi.art.pl/ i są własnością zespołu.
Już wkrótce na naszej stronie pojawi się ostatnia sylwetka zespołu który wystąpi na "POD PRĄD" - festiwal rozmaitości scenicznych.
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz