Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

ARTUR THOMAS WE FRYSZTAKU

8 września 2010 r. w Kościele Parafialnym we Frysztaku gościliśmy wybitnego  polskiego artystę grającego na Fletni Pana – Artura Thomasa. O 19.30 rozpoczął się koncert pieśni religijnych w wersji instrumentalnej na tym instrumencie, a także artysta wykonał utwór na elektronicznym instrumencie dętym – EWI. 

Artur Thomas urodził  się w 1967 roku w Katowicach gdzie mieszka do dziś. Jest absolwentem szkoły muzycznej w klasie puzonu. Po ukończeniu szkoły, przez kilka lat grał w orkiestrze dętej przy kopalni "Wujek". Fletnię  Pana odkrył będąc w Niemczech i słuchając nagrań pochodzącego z Polski Edwarda Simoniego, który stał się jego mistrzem. Przez kilka lat dzięki wytrwałości i pasji opanowywał grę  na tym trudnym instrumencie. Koncertuje od 1991 roku i jest prekursorem profesjonalnej gry na fletni Pana w Polsce. Dzięki sponsorom posiada unikalną kolekcję instrumentów wykonanych na zamówienie w Szwajcarii i Niemczech. Koncertuje w kraju i za granicą wykorzystując bogaty repertuar obejmujący standardy światowe, muzykę klasyczną  i utwory kościelne. Od grudnia 2006 r. koncertuje również na elektronicznym instrumencie dętym- EWI. Nagrał płytę z własną interpretacją utworów sakralnych, którą  można nabyć w czasie koncertów. Brał udział w wielu prestiżowych imprezach obok najbardziej znanych postaci świata kultury, sztuki i mediów.


Piękny dźwięk Fletni Pana rozbrzmiewał w naszej świątyni, artysta wykonał kilka utworów ze swojej płyty „AVE MARIA”, którą można było kupić po koncercie, oczywiście z autografem. Wspaniały koncert dostarczył nam wielu emocji, a gra Artura Thomasa była naprawdę  mistrzowska!

źródło: Oficjalna strona  internetowa: http://www.fletnia.com 
tekst i zdjęcia: Joanna Pasek

Zobacz również:


Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad