Alkohol przyczyną kolizji !!!

Policjanci wyjaśniają okoliczności poniedziałkowej (10.1) kolizji. 22-letnia kobieta wjechała volkswagenem do rowu. Była pijana, mimo to zdecydowała się na kierowanie samochodem. Teraz odpowie przed sądem.


Około północy z 10/11 stycznia br. dyżurny komendy w Strzyżowie został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości  Pułanki. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierująca volkswagenem passatem młoda kobieta, wjechała do rowu uderzając w przepust.

W czasie czynności na miejscu zdarzenia  policjanci ustalili, że sprawczynią tej kolizji jest 22-letnia mieszkanka gminy Wojaszówka. Okazało się, że kobieta była tak pijana, że nie mogła sama wysiąść z samochodu. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca samochodem miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po przebadaniu przez lekarza została osadzona do wytrzeźwienia.

Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi jej utrata prawa jazdy i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie.


Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz