Rusza modernizacja GOSIR-u

Panorama GOSiR, widok z parkingu przy bibliotece.
W piątek Gmina Frysztak dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na kompleksową modernizację GOSIR-u we Frysztaku. Ofęrtę tą złożyło konsorcjum firm: Budownictwo "Styl-Bau" Bogdan Klatka i Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe "Ebar-Bau". Obie firmy siedzibę mają w Jaśle. Kwota, jaką zaoferowały za swoje usługi to 3.067.500,08zł.


Inwestycja ta jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Teraz pozostaje odczekać 7 dni, w których to firmy, które przegrały przetarg, mogą się odwołać. Jeżeli nie wpłynie odwołanie to można będzie przystąpić do podpisania umowy i jak tylko pogoda pozwoli to cieszyć się pracami modernizacyjnymi.

Zakres modernizacji.
Zjeżdżalnia na basenie – ślimak o wysokości 6m i długości 62,3m z dostępem sterowanym za pomocą sygnalizacji świetlnej.
Szkic zjeżdżalni z dokumentacji projektowej. źródło: bip.frysztak.pl
Planowane miejsce dla ślimaka - zjeżdżalni na terenie kompieliska
Kort tenisowy
Następnym elementem modernizacji będzie budowa kortu tenisowego. Obiekt ten odgrodzony będzie metalowym płotem o wysokości 4m i posiadał poliuretanową nawierzchnię oraz sztuczne oświetlenie. Kort powstanie w miejscu trybuny, dlatego konieczne będzie wyburzenie jej części od strony basenu. Niestety wysokie ogrodzenie kortu wpłynie negatywnie na możliwość oglądania meczów z trybun, ponieważ pod kort zajęta będzie również bieżnia a wysokie grodzenie będzie tylko parę metrów od boiska.

Na miejscu ostatnich sekcji trybun i bieżni będzie kort tenisowy.
Boisko piłkarskie
Obecna płyta boiska zostanie zmodernizowana. Boisko będzie miało rozmiary 100x65 metrów i mieć 2,5 metrową opaskę. Na całym obszarze boiska zostanie położone odwodnienie co pomoże w szybkim usuwaniu wody z płyty. Modernizacja płyty zostanie przeprowadzona w sposób profesjonalny, pod murawą będzie wykonana podbudowa z kruszywa o grubości 20cm plus 15 cm ziemii i na tym zasiane trzy gatunki traw. Dzięki temu będziemy mogli się pochwalić jedną z najlepszych muraw w V lidze.

Obecny stan murawy. 
Jako ciekawostkę podam, że w ramach przebudowy dostarczony zostanie samobieżny pojazd do nawadniania murawy. Jest to Rollcat T-V Perrot
Budynek Gosir-u
Najwięcej zmian czeka sam budynek GOSiRu. Nie będą to kosmetyczne zmiany a gruntowna przebudowa. Powiększona zostanie sala sportowa, nadbudowana niższa część budynku, wyższa część doczeka się rozbudowy w stronę placu zabaw a całość doczeka się nowego dachu.
Sala sportowa zostanie poszerzona w obie strony, czyli do drogi i w stronę obecnego asfaltowego kortu tenisowego. Zostanie ona również podwyższona do 7m. Po przebudowie będzie miała wymiary 22,64m na 10,92m. Piętrowa część zostanie rozbudowana o świetlicę, jadalnie i taras. Część parterowa przystosowana zostanie dla osób niepełnosprawnych.

Obecny stan budynku GOSiRu
W tym miejscu powstanie świetlica, jadalnia i taras.
Tak prezentować się będzie budynek po przebudowie. Kliknij w obrazek aby powiększyć
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania całości prac do końca października 2011, ale miejmy nadzieje, że uda się wykonać np. zjeżdżalnie przed rozpoczęciem sezonu basenowego, gdyż mogło by to oznaczać częściowe bądź całkowite zamknięcie basenu na czas budowy.
Opracował: Piotr Majewski dla Frysztak24.pl
Źródło: UG Frysztak, BIP Frysztak
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz