Pomyszkuj w bibliotece - Wirtualna poradnia zdrowia

Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku bierze udział w międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2011”, mającej zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z Internetu. 4 marca 2011 r. o godz. 9,00 w bibliotece zostanie zorganizowane wyjątkowe spotkanie dla seniorów - wirtualna poradnia zdrowia (ilość miejsc ograniczona).

Starsze osoby, które tego dnia pojawią się w bibliotece, będą mogły zapoznać się z zasobami Internetu na temat zdrowia Uczestnicy uzyskają informacje i porady zdrowotne, a także poznają podstawy obsługi komputera. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zarejestrują swój udział w internetowym liczniku akcji „Tydzień z Internetem 2011”.

W zorganizowaniu „Poradni zdrowia” bibliotece pomagają: F.H.U. SCROLLNET Frysztak Plac Św. Floriana 3, PUNKT APTECZNY „KLEOPATRA” Frysztak ul. M. Frysztackiego 18.
Spotkanie jest otwarte dla mediów.

„Tydzień z Internetem 2011” to międzynarodowa akcja trwająca od 28 lutego do 5 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe, pod honorowym patronatem Neelie Kroes – europejskiej komisarz ds. agendy cyfrowej. Na potrzeby akcji zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, który pozwoli na policzenie liczby jej uczestników we wszystkich krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce „Tydzień z Internetem 2011” jest skierowany przede wszystkim do osób starszych, bowiem ponad 10 milionów Polaków po pięćdziesiątym roku życia nie korzysta z Internetu, a biblioteka jest znakomitym miejscem, by zachęcić i nauczyć osoby starsze używania komputera i Internetu.

Kontakt:
Jolanta Zarszyńska
email:biblioteka@frysztak.pl
nr telefonu 17/2777183

Informacja Prasowa do ściągnięcia w formacje PDF
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz