Policjanci odzyskali skradzione podczas imprezy pieniądze

Policjanci z Posterunku Policji we Frysztaku wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego komendy w Strzyżowie ustalili sprawcę kradzieży oraz odzyskali pieniądze skradzione mieszkańcowi gminy Frysztak.

68-letni mieszkaniec Twierdzy zawiadomił Posterunek Policji we Frysztaku o kradzieży pieniędzy w kwocie 7700 na jego szkodę, która miała miejsce 26 lutego br. Zgodnie z jego relacją kradzieży portfela dokonał jeden z uczestników imprezy alkoholowej jaka odbyła się w jego mieszkaniu, do którego zaprosił trzech swoich znajomych. Na drugi dzień zorientował się, że z kieszeni spodni zniknął portfel z zawartością 7700 złotych. Policjantom szybko udało się ustalić sprawcę kradzieży, którym okazał się 56-letni mężczyzna biorący udział w libacji alkoholowej. Przez dwa dni za ukradzione pieniądze kupował alkohol i pił z kolegami oraz woził się taksówkami. Ze skradzionych pieniędzy pooddawał długi zaciągnięte u znajomych. Policjantom udało się odzyskać kwotę 3400 zł, które wróciły do właściciela.

Sprawca kradzieży odpowie za swój czyn, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz