Pingpongiści w finale Pucharu Polski

Maj to niezwykle udany miesiąc dla pingpongistów GMKS Strzelec Frysztak, którzy w przeciągu zaledwie trzech tygodni odnieśli dwa historyczne w dziejach klubu sukcesy. Po tym jak w znakomitym stylu zapewnili sobie awans do rozgrywek I ligi południowej, teraz podopieczni trenera Mieczysława Niemca zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego Pucharu Polski mężczyzn w tenisie stołowym!

Zawodnicy Strzelca co prawda w finale wojewódzkim Pucharu Polski sklasyfikowani zostali na drugiej pozycji, jednak na skutek wycofania się z rozgrywek KU AZS Politechniki Rzeszów, ekipa z Frysztaka otrzymała prawo gry w odbywającym się w miniony weekend w Słopnicach półfinale ogólnopolskim. W pojedynku z reprezentantami województw małopolskiego i świętokrzyskiego mistrzowie II ligi podkarpacko - małopolskiej w stu procentach wykorzystali swoją szansę, wygrywając zarówno z gospodarzami, KS Spektrum Słopnice, jak i MZKS Alit Ożarów.

Dla samych zawodników, jak i sympatyków tenisa stołowego z niewielkiego Frysztaka to wydarzenie bezprecedensowe. Pingpongiści przez ostatnie lata regularnie grający w II lidze teraz staną przed okazją sprawdzenia swoich możliwości w walce z najlepszymi graczami w kraju. Do finału zakwalifikowali się też bowiem zawodnicy GKS Gorzovii Gorzów (w składzie: Martin Olejnik, Paweł Płatonow, Radosław Żabski) oraz Stone Master Trefl Zamość (Artur Daniel, Michał Dąbrowski, Maciej Nowaliński, Witold Skubiszewski), a czwórkę uzupełnić powinna jeszcze słynna KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki - z Wang Zeng Yi, Danielem Górakiem, Pawłem Fertikowskim i wychowanym na Podkarpaciu, Robertem Florasem.


Pingpongistów z Frysztaka czeka więc nie lada wyzwanie, a samo miasto może liczyć na medialną promocję. Działacze klubu czynią bowiem starania w kierunku zorganizowania finału ogólnopolskiego właśnie na Podkarpaciu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, czołowi polscy pingpongiści zjadą nad Wisłok w weekend, 18 - 19 czerwca 2011 roku.

źródło: pozts.pl
Dodaj do Google Plus

2 - ilość komentarzy :

  1. Popraw tytuł. To jest już nie pierwszy artykuł publikowany z błędami ortograficznymi na tej stronie. Więc albo naucz się pisać albo zaprząż jakiego polonistę do sprawdzania bo wstyd na całą gminę! (jeden wykrzyknik a nie trzy)

    OdpowiedzUsuń
  2. Serdecznie zapraszam do współpracy.

    OdpowiedzUsuń