Jak głosować po za miejscem zamieszkania.

Do 7 października (piątek) osoby, które z jakiś przyczyn nie będą mogły zagłosować w swoim miejscu zameldowania, mogą wybrać odpowiednie zaświadczenie pozwalające głosować w innym lokalu wyborczym w Polsce i za granicą. Mieszkańcy Gminy Frysztak takie zaświadczenie mogą wybrać w Urzędzie Gminy, pokój nr 13 w godzina 7.30 - 15.30.
Na dzień 9 października 2011 ustalono w Polsce wybory do Sejmu i Senatu
Wyborcy, którzy tego dnia nie będą przebywali w swoim miejscu zameldowania, mają dwie możliwości, by mimo to wziąć udział w głosowaniu.

Zaświadczenie o prawie do głosowania umożliwia oddanie głosu w Polsce i za granicą
Jednym z rozwiązań, z którego chętnie korzystają głównie studenci, jest pobranie zaświadczenia o prawie do głosowania. Wybiera się go z Urzędu Gminy, gdzie jesteśmy wpisani do rejestru wyborców.

Zaświadczenie o prawie do głosowania umożliwia głosowanie w każdym lokalu wyborczym w kraju i za granicą. Wybierać zaświadczenia można do 7 października.

Znacznie mniej osób korzysta z drugiej możliwości głosowania poza miejscem stałego zameldowania - dopisania się do spisu wyborców w miejscu, gdzie będziemy przebywać w dniu głosowania. Stosowny wniosek składa się w urzędzie gminy, na terenie której zamierzamy oddać swój głos. Jest na to czas do 4 października.
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz