PiS, PO i PSL - wynik wyborów w Gminie Frysztak

We wczorajszych (9.10.) wyborach na terenie Gminy Frysztak wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 50,71% poparcia, na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska z wynikiem 20,41 % poparcia, na trzecim miejscu znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 16,59 % poparcia. Frekwencja wyborcza w Gminie Frysztak wyniosła 40,58 % (ważnych kart było 3 189) i była to jedna z najgorszych frekwencji w powiecie strzyżowskim.

Wynik wyborów parlamentarnych 2011 w Gminie Frysztak
Mieszkańcy Gminy Frysztak głosowali na ludzi związanych z terenem Gminy Frysztak. Najwięcej głosów zdobył kandydat Prawa i Sprawiedliwości, Zdzisław Sarna - 892 głosy. Na drugim miejscu znalazł się Jan Ziarnik kandydat Platformy Obywatelskiej, który zdobył 484 głosy. Trzecie miejsce zajęła kandydatka Polskiego Stronnictwa Ludowego - Agata Skiba, która zdobyła 246 głosów.

Wynik wyborów do senatu w Gminie Frysztak.
W wyborach do senatu startowało 3 kandydatów, były to pierwsze wybory bezpośrednie z okręgami jednomandatowymi.W Gminie Frysztak najlepszy wynik uzyskał Mariusz Kawa, który reprezentował Polskie Stronnictwo Ludowe, na drugim miejscu uplasował się Ortyl Władysław, trzeci był Maziarz Mieczysław.

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz