Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Jubileusz 25 - lecia Chóru "Sokół"

4 maja 2012 r. Chór "Sokół" z Frysztaka obchodził Jubileusz 25 - lecia. O godzinie 18 w Kościele Parafialnym odbyła się Msza Św. w intencji chóru, a o godzinie 19 w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Koncert Galowy, na który przybyli zaproszeni goście, mieszkańcy naszej gminy oraz byli chórzyści.
Chór "Sokół" powstał w 1987 roku. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem był pan Jan Karpierz. W latach 2001 - 2002 funkcję dyrygenta pełnił pan Janusz Strzępek, a od 2003 roku dyrygentem jest pani Magdalena Wiśniowska.
Najważniejsze osiągnięcia chóru:
- Nagroda Prezesa ELMED - u na I Festiwalu Pieśni Religijnej Cantate Deo, Rzeszów 1997 r.
- Wyróżnienie na XIII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej Cantate Deo, Rzeszów 2009 r.
- II nagroda na Podkarpackim Przeglądzie Chórów "Pieśni Pasyjne", Radymno 2009 r.
- Nagroda Zarządu Powiatu Strzyżów za osiagnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, Strzyżów 2009 r.
- I wyróżnienie na Podkarpackim Przeglądzie Chórów "Pieśni Pasyjne", Radymno 2011 r.

Podczas koncertu przedstawiona została historia chóru, odbył się pokaz archiwalnych zdjęć i filmów, wspomnieniami zostali wyróżnieni członkowie chóru, których nie ma już wśród nas, a przede wszystkim załolżyciel i wieloletni dyrygent pan Jan Karpierz.
Chór wykonał 10 utworów różnego gatunku, a po występie na ręce pani dyrygent Magdaleny Wiśniowskiej zaproszeni goście składali gratulacje i życzenia.


Po życzeniach przyszedł czas na dyplomy, odznaki i statuetki. Pan Grzegorz Oliwa - Prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie - wyróżnił wszystkich członków chóru wręczając dyplomy oraz brązowe, srebrne i złote odznaki. Obecnym i byłym członkom Chóru "Sokół" zostały wręczone pamiatkowe statuetki przez Przewodniczącego Rady Gminy pana Stanisława Armatę oraz Wójta Gminy Frysztak pana Jana Ziarnika. Na koniec chór wykonał utwór "The Lion Sleeps Tonight" i został nagrodzony gromkimi brawami za wspaniały występ.
Chórowi "Sokół" gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych udanych 25 lat, samych sukcesów i wszystkiego najlepszego!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad