Ogólnopolski Dzień Golfa - 27 maja

Podkarpacki Klub Golfowy jest zaangażowany w obchody Ogólnopolskiego Dnia Golfa. Już 27 maja serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Chcielibyśmy szczególnie w tym dniu pokazać Państwu, czym jest golf i jak wielką satysfakcję może sprawiać uprawianie tej szlachetnej dyscypliny sportu.

Ogólnopolski Dzień Golfa to inicjatywa pod auspicjami Polskiego Związku Golfa. W niedzielę 27 maja zajęcia na naszym polu Poręby 9 (Krzywa 209 koło Sędziszowa Małopolskiego) będą trwały od 11.00 do 18.00. Więcej informacji udziela V-ce Prezes Podkarpackiego Klubu Glofowego Jarosław Lenart pod numerem telefonu 662-183-458, lub na stronie PKGOLF.PL

Artykuł sponsorowany.
Dodaj do Google Plus

6 - ilość komentarzy :

 1. Tomasz Stadnicki12 maja 2012 10:14

  Ja również bardzo zachęcam do spróbowania sił w tej jakże szlachetnej dyscyplinie, golf w naszym kraju jest sportem wschodzącym, jego całe piękno i urok poznać można dopiero wtedy, gdy sami zdecydujemy się zacząć z nim przygodę.
  Dla ciekawostki podam, że w 2016 roku golf ma być jedną z dyscyplin olimpijskich, kwalifikacje do kadry - szczególnie kobiet, są o wiele łatwiejsze w porównaniu do innych dyscyplin, głównie dlatego, iż kobiet grających w golfa w Polsce jest niewiele. Sam kiedyś podchodziłem do tego sportu sceptycznie i z dużym dystansem, a teraz żałuję, że tak późno zacząłem.
  Szczególnie zachęcam rodziców, którzy chcieliby aby ich pociechy kiedyś osiągały jakieś sukcesy w skali kraju czy nawet świata, wystarczy zobaczyć na czołówkę najlepszych golfistów i golfistek w Polsce - większość to juniorzy.
  Golf ma tę zaletę, że nawet kilkudziesięcioletnie osoby mogą rywalizować z najlepszymi. Do osiągania dobrych wyników nie potrzeba szczególnych predyspozycji fizycznych jak to jest w przypadku innych dyscyplin.
  Na koniec rzecz najważniejsza, całkowite koszty rozpoczęcia przygody z golfem są wiele niższe w porównaniu np. do narciarstwa, tenisa ziemnego, wędkarstwa, kolarstwa itd.
  To, że w golfa grają tylko elity jest tylko mitem...

  Mamy w swej okolicy 9-o dołkowe pole golfowe, w budowie kolejne, profesjonalne 18-o dołkowe. Przez praktycznie cały rok, w każdy weekend odbywane są na naszym polu turnieje z nagrodami, imprezy golfowe itp.

  Na koniec jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, golf w przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin ma ogromną zaletę. Ktoś powie, "Za późno abym zaczął, nie mam szans w rywalizacji z osobami, które już grają kilka, kilkanaście lat" - nic bardziej mylnego. Golf ma tzw. system handicapowy, oznacza to w wielkim skrócie, że klasyfikacje prowadzone są w dwóch kategoriach, brutto i netto - klasyfikacja netto uwzględnia tzw. handicap gracza, inaczej mówiąc - jego umiejętności, gracze z wyższym handicapem (słabsi) na starcie turnieju mają przewagę nad graczami lepszymi kilku, kilkunastu a nawet kilkudziesięciu uderzeń podczas całego turnieju, dzięki takiemu rozwiązaniu o zwycięstwo może walczyć każdy, nawet ten teoretycznie najsłabszy. Po każdym turnieju wyniki przesyłane są do bazy głównej PZG i aktualizowany jest HCP (handicap) gracza, zagramy dobrze - maleje, zagramy źle - wzrasta.

  To był WIELKI skrót - chętnych zapraszamy do kontaktu z nami, nowe twarze mile widziane ;)

  Do administratora: proponuję przenieść wątek i dyskusję do odpowiedniego działu forum, jestem pewien, że znajdą się osoby zainteresowane tym tematem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tomasz Stadnicki12 maja 2012 16:35

  Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy przypadkiem sobota nie była pierwszym dniem turnieju BMW Championship Poland.
  Jeżeli dobrze rozumiem tekst na stronie turnieju to zwycięzców wyłoni dzień dzisiejszy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak , sobota była pierwszym dniem turnieju , wiec Tomek troszke sie pospieszył z tym komentarzem, być moze nie doczytał regulaminu.
  Jarek.

  OdpowiedzUsuń
 5. z chęcią spróbowałbym gry w golfa, zawsze mnie to ciekawiło, ale nigdy nie bylo czasu i za bardzo gdzie, wybiore sie na to 27 pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń