Rugby dla mieszkanców.

To już pewne. W naszej gminie będziemy mogli zagrać w nową dyscyplinę sportową - RUGBY. W rugby zagramy za sprawą Pana Dariusz Pogockiego mieszkańca Cieszyny, inicjatora akcji w Gminie Frysztak. Wieloletniego gracza w rugby.

Pierwszy trening Rugby odbędzie się na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku we wtorek 5 czerwca o godzinie 17.00. Sprzęt sportowy potrzeby do uprawiania rugby jest bardzo podobny do stroju piłkarskiego: koszulka, spodenki, korki lub trampki. W razie złych warunków pogodowych zajęcia odbędą się na sali GOSiR Frysztak - proszę pamiętać o obuwiu na sala.

O rugby można czytać i pisać na naszym forum - link do forum: http://www.frysztak24.fora.pl/sport-i-rekreacja,9/rugby,28.html

Dodaj do Google Plus

3 - ilość komentarzy :

 1. Super sprawa to naprawdę twarda męska gra zawsze o tym marzyłem szkoda że trochę za daleko mieszkam o Was pozdrawiam i brawo za pomysł widać dobra gmina.

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna sprawa! moze Ci co lubią sie ponapieprzać przyjdą na trening i tu pookażą prawdziwą siłę; d

  OdpowiedzUsuń
 3. Dariusz Pogocki5 czerwca 2012 04:14

  Witam Państwa,
  Dla rugby praktycznie nie ma złej pogody. Gramy i trenujemy w każdych warunkach – chyba że zagrażają one bezpieczeństwu zawodników (np. duży mróz, lód na boisku, burza, gradobicie itp. ). O zawodach decyduje sędzia, a o treningu trener.
  Dlatego myslę, że raczej spędzimy czas na boisku.
  To chyba oczywiste, ale oprócz stroju treningowego proszę zabrać bieliznę i skarpety na zmianę oraz ręcznik i mydło.

  Innym elementem „potreningowym” jest własnoręczne pranie (co najmniej wstępne) stroju treningowego, który zwykle jest po treningu jest przepocony i brudny. Tej „przyjemności” nie zostawiamy innym i nie „zapiaszczamy” domowych pralek!
  (To jest chyba jest wymaganie, które eliminuje największych „twardzieli” i tych co jak to ujął kolega powyżej chcieliby „ponapieprzać”.)

  Zapraszam na trening,
  Dariusz Pogocki

  "Boisko żywe - diabeł martwy, boisko martwe - diabeł żywy". (Św. Jan Bosko)

  OdpowiedzUsuń