Warsztaty z budowy ROBOTÓW !

16 i 17 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku rozpoczną się warsztaty z robotyki dla młodzieży szkolnej. Ich celem jest zapoznanie uczestników z zasadami automatyki i robotyki. Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatów. Każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji własnego robota, którego, po skończonym kursie, będzie umiał zaprogramować według własnego uznania. 
Warsztaty będą prowadzone w dwóch 8- 10 osobowych grupach i zakończą się rozdaniem certyfikatów ukończenia kursu robotyki.
Czas trwania: 15 godzin (3 dni po 5 godzin)

Zapisy: Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku tel. 17 2777 183 oraz na stronie internetowej http://ImperiumTechniki.plIlość miejsc ograniczona.

Dodaj do Google Plus

8 - ilość komentarzy :

 1. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to za to trzeba zapłacić 120zł. Przynajmniej tyle jest w formularzu zgłoszeniowym... Ja mogę kogoś nauczyć za połowę tej ceny...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe jaki i skąd znajdzie się fachowiec
  instruktor od elektroniki i automatyki!?

  OdpowiedzUsuń
 3. cudowna inicjatywa! powiem szczerze że nie spodziewałam się czegoś takiego w naszej mieścinie :) bardzo fajne zajęcia dla dzieciaków! świetna okazja by zająć im czas podczas wakacji i przy okazji może zachęcić do dalszego zainteresowania i kształcenia w tym kierunku! powodzenia dla małych inżynierów!! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. takie coś znalazłem: http://imperiumtechniki.pl/Trenerzy <- tam jest pokazany gość co prowadzi te warsztaty

  OdpowiedzUsuń
 5. Prowadzący to absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej kierunku Automatyka i Robotyka. Zajęcia, które chcemy zaproponować to połączenie: nauki konstrukcji robotów (bedziemy budować samodzielnie roboty), nauki programowania robotów (będziemy krok po kroku poznawać środowisko programowania i podstawowe konstrukcje programistyczne - pętla, blok oczekiwania na sygnał z sensora, przełącznik i inne) oraz rozrywki (będziemy się dobrze bawić z robotami sterując nimi zdalnie z komputera - slalom, przenoszenie przedmiotów, strzelanie kulkami itp.)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeżeli ktoś chce zobaczyć jakie możliwości daje baza dydaktyczna, która będzie uzywana na warsztatach wystarczy na youtube.pl wpisać "LEGO Mindstorms"

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest pewien Pan (chyba w Cieszynie),który ukończył
  Akademie Rolniczą,po kierunku mechanizacja rolni-
  ctwa.Też zna się na automatycznych pługach samo-
  bieżnych,elektronicznych cepach,żarnach sterowanych
  głosem oraz wielu innych urządzeniach.
  To jest fachowiec!

  OdpowiedzUsuń
 8. ladymoon - Frysztak to wieś. Z resztą się zgadzam. Świetny pomysł.

  OdpowiedzUsuń