POLICJA OSTRZEGA I RADZI

W ostatnim czasie na terenie Powiatu Strzyżowskiego, doszło do kradzieży na tzw. „weselnika” to znaczy zostały skradzione różnego rodzaju przedmioty i pieniądze z domów rodzinnych młodej pary, które to były ustrojone i pozostawione bez dozoru. Doszło również do przypadków kradzieży i oszustw dokonywanych przez osoby chodzące po domach i sprzedające rożnego rodzaju towary i usługi.
W związku, z powyższym zwracajmy uwagę podczas zawierania różnego rodzaju umów dotyczących zakup towaru czy usług na raty (np. zakup tunera do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej, czy podpisywaniu umów, dot. odbioru płatnych kanałów telewizji cyfrowych), oferowane przez osoby przychodzące do naszych domów. A jeżeli jest to możliwe powyższe
zakupy dokonajmy w sklepach i punktach usługowych.

Kilka rad jak ustrzec się stania ofiarą kradzieży,oszustwa :
 • Jeżeli nie jesteś zainteresowani kupnem towaru lub usługą nie wpuszczaj osób do domu, czy też na posesję.
 • Jeżeli do twojego domu przyjdzie osoba proponujące sprzedaż towaru na raty, czy też usługę możesz poprosić o jej Dowód Osobisty, Identyfikator, podanie nazwy firmy.
 • Jeżeli wpłacasz zaliczkę, zawsze żądaj pokwitowania, czy kopi podpisanej umowy.
 • Jeżeli osoba wejdzie do domu obserwuj jej zachowanie i nie pozostawiaj jej samej w pokoju. Nie zdradzaj gdzie przechowujesz pieniądze czy kosztowności. 
 • Jeżeli stwierdzisz, że osoba oferująca usługę, czy towar nie chce się wylegitymować, pokazać identyfikatora i zachowuje się dziwnie (np. szybko chce opuścić dom bez powodu) wyjdź za nią, sprawdź w jakim kierunku się porusza, jeżeli wsiada do samochodu zapisz numer rejestracyjny, poinformuj policję nr telefonu 997.
 • Kiedy wychodzisz z domu sprawdź czy wszystko jest zamknięte.
 • Jeżeli nie ma Cię przez kilka dni w domu poinformujmy o tym rodzinę, zaufanego sąsiada, aby doglądali Twój dobytek.
 • Możesz również zabezpieczyć dom montując różnego rodzaju alarmy.
Foto: p24.pl
Dodaj do Google Plus

2 - ilość komentarzy :

 1. Ja słyszałem,że w tamtym roku na weselu we Wiśniowej
  ukradli pannie młodej majtki!

  OdpowiedzUsuń
 2. lepiej zeby teściową

  OdpowiedzUsuń