Policjanci na spotkaniu w Stępinie

W piątek (7.09.) policjanci ze strzyżowskiej komendy wzięli udział w pokazie mającym na celu propagowanie bezpieczeństwa, zorganizowanym w miejscowości Stępina. Spotkanie było również okazją do zapoznania się z pracą policjantów. Jego uczestnicy mieli możliwość obejrzenia radiowozu i policyjnego sprzętu.

Na terenie wojennego schronu w miejscowości Stępina strzyżowscy policjanci wspólnie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Stępinie oraz Cieszynie zorganizowali dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Stępinie oraz ze Szkoły Podstawowej  w Cieszynie pokaz działań ratowniczych - symulację zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty.

Policjanci przygotowali również dla uczestników pokaz policyjnego sprzętu, dzieci mogły obejrzeć policyjny radiowóz oraz jego wyposażenie, a także zorganizowali konkurs dla najmłodszych dotyczący „Bezpiecznej drogi do szkoły”.

Podczas spotkania była możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z ruchu drogowego, a chętni mogli przystąpić do egzaminu na kartę rowerowa i motorowerową. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe i obiecali, że zawsze będą je nosić.


Dodaj do Google Plus

1 - ilość komentarzy :

  1. Był to bardzo dobry pomysł takiego spotkania!
    Oby takich więcej!

    OdpowiedzUsuń