Remont mostu koło GOK'u

W poniedziałek rozpoczęła się od dawna oczekiwana odbudowa mostu koło GOKu na drodze powiatowej nr 1923 Frysztak - Jazowa, który został uszkodzony podczas powodzi w 2010, co spowodowało osuwanie się ziemi a w konsekwencji zapadanie się nawierzchni bitumicznej. Za przebudowę odpowiedzialna jest firma "Zakład Budownictwa Wodnego i Kanalizacji Mieczysław Zięba" z Łęk Strzyżowskich, która wygrała przetarg wyceniając swoje usługi na 132 638,28 zł.


W zakres inwestycji wchodzi umocnienie koryta rzeczki za pomocą koszy kamienno-siatkowych, odbudowę stożków mostu, wzmocnienie przyczółków, montaż barieroporęczy na moście oraz rozebranie starej i wybudowanie nowej kładki dla pieszych z poliuretanowo-epoksydową nawierzchnią. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada tego roku.

W związku z prowadzonymi pracami należy się spodziewać utrudnień w ruchu samochodowym i pieszym. Na dzień dzisiejszy nie ma w planach zamknięcia całej drogi.


Dodaj do Google Plus

11 - ilość komentarzy :

 1. Dzięki bogu szczęście że ktoś nie zniszczył sobie samochodu o tą przeszkode która stała tam od dawna

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest ciekawe - gdzie Frysztak a gdzie Jazowa???

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ważne ile oddalone od siebie są te miejscowości - jest to droga o odpowiednim numerze prowadząca z Frysztaka do Jazowej

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie Jazowa tylko Dżezowa!

  OdpowiedzUsuń
 5. Droga powiatowa nr 1923 zaczyna się na krzyżówce koło kościoła we Frysztaku, biegnie koło goku i skręca koło kapliczki i leci dalej przez ul. Mostową, przez most w Kobylu i w lewo na Jazową, gdzie kończy się przed mostem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten Piotr to mądrala...

  OdpowiedzUsuń
 7. bo to gałgan jest :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Trudno się z wami nie zgodzić ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. co z usuwiskiem w Stępinie może coś wiecie ????

  OdpowiedzUsuń
 10. Powiat ogłosił na wiosnę przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej na to właśnie osuwisko. Była informacja o tym, że dostali kasę na naprawe, więc pozostaje już tylko czekać na ogłoszenie przetargu

  OdpowiedzUsuń
 11. ale czy to ma sens jeśli zrobią to tak jak za pierwszym razem!!!!!!KAMIENIOŁOM wciąż żyje .!!!dobrze że bobry wyniosły się z tamtąd bo by winę na nie zwalili!!!!

  OdpowiedzUsuń