Wieczór autorski prof. Adama Żuchowskiego

28 września 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku odbył się wieczór autorski i promocja książki prof. Adama Żuchowskiego "To miasteczko na wzgórzu z rzeką Wisłok w dolinie".
Prof.  dr hab. Józef Nowakowski napisał o prof. Żuchowskim i jego książce: " Nowy zbiór wierszy Adama Żuchowskiego pt. "To miasteczko na wzgórzu z rzeką Wisłok w dolinie" jest pięknym przykładem wierności poety dla ziemi, ludzi, obyczajów i tradycji, które wykołysały go w dzieciństwie i były źródłem fascynacji i wzruszeń, gdy ku frysztackim pagórkom i Wisłokowi powracał jak na swoją ojcowiznę. Dworek w Kobylu stał się jego wakacyjnym domem. Każdy wiersz Adama Żuchowskiego i obrazy poetyckiej prozy - są pokłosiem nieustającej od szeregu już lat "podróży sentymentalnej", owej wierności dla tajemniczej magii ziemi, która rodzi piękno. Piękno i wzruszenie. W owych powrotach do najbliższej ojczyzny, w owych poetyckich wycieczkach ziemia podpływa pod ściśniętą krtań poety."


Podczas spotkania Pan prof. Żuchowski przedstawił kilkanaście nowych wierszy - pełnych ciepła i humoru. Jego wiersze czytali także przybyli na spotkanie słuchacze. Wieczór upłynął w miłej atmosferze, a na koniec Pan profesor podpisywał swoją nową książkę, która była prezentem dla wszystkich przybyłych na spotkanie.


Panu profesorowi dziękujemy za miły wieczór, życzymy wszystkiego dobrego, kolejnych pięknych wierszy! Serdecznie pozdrawiamy!

Rodzinnym stronom...

Strony moje rodzinne - wyśnione marzeniem,
do was sercem powracam, powracam wspomnieniem,
bo choć tu niebo modre i łąka zielona,
chociaż drzew ponad głową misterna korona
i pszczoły w lipach grają koncert na rój skrzypiec - 
tam jest prawdziwe lato i słońce i lipiec!
                                 
Książkę można nabyć w Bibliotece Publicznej we Frysztaku. Zapraszamy!

                                                


Dodaj do Google Plus

3 - ilość komentarzy :

 1. Oby częściej nas odwiedzał ze swoimi
  pięknymi wierszami na spotkaniu z
  nami w naszej Bibliotece!
  Zapraszamy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oby więcej takich promotorów piękna ziemi podkarpackiej :)
  K.

  OdpowiedzUsuń
 3. Frysztak i jego okolice są mi bardzo bliskie. Często wracam wspomnieniami i nie tylko do tego "Miasteczka". Szkoda,ze nie mogłam uczestniczyć w tym spotkaniu. Czytałam jedną z książek pana profesora pamiętam dokładnie wiele rodzin o których w niej pisze. Ostatnią książkę na pewno kupię gdy będę we Frysztaku. Dziękuję za podanie wiadomości o możliwości jej zakupu. Proszę podać cenę.
  Pozdrawiam "frysztaczanka".

  OdpowiedzUsuń