Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Talerz miłosierdzia.

19 Drużyna Harcerska „WATRA” ze Stępiny włączyła się do akcji „Talerzyk Miłosierdzia”. Harcerze będą rozprowadzać pamiątkowe talerzyki z logo akcji oraz piernikowe chlebki. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do tej akcji. Talerzyki będzie można zakupić w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku oraz w Zespole Szkół w Stępinie. Akcja trwa do 31 grudnia. Pośpiesz z pomocą - ilość talerzyków ograniczona!

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacja „Bliźniemu swemu…” działająca na rzecz niniejszego Towarzystwa są organizatorami ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Talerz Miłosierdzia”.
Głównym celem akcji „Talerz Miłosierdzia” jest zbiórka środków pieniężnych na działania statutowe Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na poprawę warunków życiowych osobom potrzebującym i bezdomnym. Akcja ma na celu również zaktywizowanie społeczeństwa i zwrócenie uwagi na problemy ubóstwa oraz bezdomności, a także uwrażliwienie na potrzeby osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Darczyńcy, za każde przekazane 20 zł (mile widziane większe datki) na rzecz akcji otrzymają specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane przez Zakłady Porcelany "Ćmielów" okolicznościowe talerze miłosierdzia wraz z certyfikatem oraz chlebki miłosierdzia (pierniki) wyprodukowane przez „GRAN-PIK” z Brzozowa. Kampanię "Talerz Miłosierdzia" wspierają wolontariusze i młodzież zrzeszona w harcerstwie. W inicjatywę zaangażowało się także grono wybitnych polskich artystów przygotowując swoje prace (płótna w kształcie talerzy), które będzie można nabyć w drodze licytacji. Akcja charytatywna „Talerz Miłosierdzia” zbiega się w czasie z obchodami 30-lecia Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Akcja charytatywna „Talerz Miłosierdzia” rozpocznie się 16 listopada 2012 r. i potrwa do 31 grudnia br.. Główne wydarzenia w przestrzeni miejskiej odbędą się w wielu miastach Polski.

Ambasadorzy akcji Osoby ze świata kultury i sztuki, które potwierdziły już swoje poparcie oraz zaangażowanie w akcję „Talerz Miłosierdzia” to:

Magdalena Abakanowicz,
Krzysztof Zanussi,
Wojciech Kilar,
Leszek Mądzik,
Grażyna Torbicka,
Rafał Olbiński,
Tadeusz Dominik i inni.

Źródło: http://www.blizniemuswemu.pl/talerz-miloscierdzia/

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad