Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Gimnazjaliści z Frysztaka świętowali 11 listopada.


Rozpoczęło się one od złożenia kwiatów pod krzyżem Bohaterów Walk o Niepodległość. Następnie o godz. 16.00 odbyła się we frysztackim kościele Msza św. w intencji ojczyzny. Po Mszy św. w blasku pochodni niesionych przez uczniów Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku udaliśmy się do GOK-u, gdzie odbyła się wieczornica.

Występ rozpoczął się od odśpiewania hymnu przez wszystkich uczestników wraz z chórem ,,Sokół”, który swoją obecnością uświetnił to święto. A potem na scenie ze swoim programem zaprezentowała się młodzież klas trzecich frysztackiego gimnazjum. Przedstawienie zwracało uwagę widza na takie wartości jak wolność, patriotyzm i Ojczyzna. Teksty poetyckie ukazały piękno naszego kraju, jego tradycje, kulturę, ale także walory krajobrazowe. Dopełnieniem ojczyźnianego obrazu były piosenki, w tekstach których kryła się
cała nasza historia.

Po zakończonym przedstawieniu aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Na specjalne życzenie widzów jako bis została wykonana melodia Andrzeja Sikorowskiego z pięknym tekstem „Jest taki kraj tu nad Wisłą…”.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli uczcić tak ważne święto razem z nami. Więcej na stronie www.gimnazjum.frysztak.pl.

Prześlij komentarz

2 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad