Pożar zabudowań gospodarczych - Glinik Średni (Sztukówka)

W dniu 10 grudnia 2012 tuż po godz. 22.15 wybuchł pożar zabudowań gospodarczych w miejscowości Glinik Średni (Sztukówka).
W miarę dojazdu kolejnych jednostek prowadzane działania gaśnicze polegały na ugaszeniu palącego się budynku oraz zabezpieczania pobliskiego budynku mieszkalnego. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie OSP Lubla lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu !.

35 - ilość komentarzy :

 1. w jakiej kolejnosci dojechaly kolejne jednostki?

  OdpowiedzUsuń
 2. od kiedy Sztukówka jest w Gliniku Dolnym?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie!! Sztukówka nie jest na gliniku dolnym !!

  OdpowiedzUsuń
 4. grasuje podpalacz!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ważne gdzie,i kto bedzie patrzył kto pierwszy kto ostatni dojechał...

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy ta redakcja FRYSZTAK24.PL nie umie napisać swojego artykułu tylko wszystko muszą skopiować od Lubli.

  OdpowiedzUsuń
 7. Literówka zostanie poprawiona, zostaliśmy wprowadzeni w błąd :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. sztukówka sie spaliła a nasz przyjaźn nie poszła w dym:D pozdro

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli już coś "przepisujecie" to przynajmniej poprawcie błędy, bo niektóre teksty "wołają litości" - (czytając natomiast tekst ze strony OSP Lubla, który kryje się pod linkiem, dziwię się bardzo, że odważył się Pan wstawiać nawet jego część tutaj, ponieważ roi się od błędów stylistycznych, aż ciężko wyłapać sens, naprawde nie ma się czym szczycić osoba, która dodaje takie "wpisy" (lepszego określenia użyć tutaj nie można)). I proszę Szanownego Pana Admina o dodanie mojego komentarza, gdyż często poprawiam Pańskie błędy (przy okazji) więc komentarze nie są dodawane...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale chyba nie ten dom co się
  produkuje wino!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ehe jakiś niekryty krytyk się już znalazł, i już zaczyna że OSP Lubla to OSP Lubla tamto, przynajmniej się chłopaki starają coś zrobić, nie chcesz nie czytasz, jak się nie znasz na rzeczy i na działaniach straży to proszę się dokształcić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przykro mi, że "ktoś" ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ponieważ nie została skrytykowana działalność OSP Lubla, tylko teksty, które powinny być bezbłędne, gdyż czyta je wiele osób i wstyd, że właśnie tak one "wyglądają". I niepotrzebna jest tu znajomość działalności straży (bo nawet nie było mowy o niej w komentarzu), żeby te błędy wyłapać. Dobrze, że strona istnieje, że są na bieżąco zawierane na niej informacje, tylko gdyby ktoś na nie spojrzał (pod kątem stylistycznym, gramatycznym, ortograficznym) zanim zostaną zawarte, to przyjemniej by się je czytało.

  OdpowiedzUsuń
 13. oj wy poloniści ludzie nie mają co do gara włożyć a wy kłócicie się o jakieś głupie błędy.

  OdpowiedzUsuń
 14. A jak to wszystko ma się do tego, że "ludzie nie mają co do gara włożyć" ?

  OdpowiedzUsuń
 15. tak to jest mój sąsiad i nie maja teraz prądu i to jest problem i to własnie ja zobaczyłem ze stodoła się pali a nie widać jak na zdjeciach 2 silniki wylatują w powietrze :P

  OdpowiedzUsuń
 16. To ze szukaja dziury w całym !
  Jeśli Panu POLONIŚCIE nie podobaja sie teksty lub sposob ich napisania to po co tu ciagle wchodzisz i je czytasz ???
  Może zgłoś swoja kandydature na redaktora naczelnego, bedziemy wszyscy czekali na bezbłedne artykuly bo faktycznie straszna robi różnice czy zabraknie literki czy cyferki !
  zamiast nażekac wez sie do roboty bo widać bardzo Ci sie nudzi

  OdpowiedzUsuń
 17. narzekac a nie "nażekac" , Pan POLONISTA napewno sie doczepi :p

  OdpowiedzUsuń
 18. tym razem frysztak dojechal na dwa samochody

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie jestem polonistą,ale na pewno-piszę się OSOBNO!

  OdpowiedzUsuń
 20. Wie ktoś może czy w przyszłym nadchodzącym roku będzie organizowany turniej dla Osp w kategori piłki nożnej?pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 21. mam nadzieje ze tak i to jak najpredzej :P moze polowa lutego ?? po co czekac do marca??

  OdpowiedzUsuń
 22. Są takie przymiarki ale nie wiadomo kiedy bo pomysły są dwa. Wiosną na hali jak w 2012 roku lub latem po zawodach pożarniczych na małych boiskach na trawie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Można zrobić dwa. Jeden halowy a drugi na trawie po zawodach. zawody w 2013 można zrobić na hali w Gogołowie, bo nic tak nie cieszy jak zwycięstwo na wyjeździe :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Jestem za tym żeby były dwa turnieje.Koszt organizacji nie jest wielki a zabawy i zdrowego ruchu dużo:)Myślę że mogliby również pomyśleć o turnieju siatkarskim bo to super dyscyplina i przedewszystkim bezkontaktowa.

  OdpowiedzUsuń
 25. turniej w halowke sie odbedzie... do uzgodnienia termin i miejsce(gogolow,specjalna,podstawowka) a turniej na trawie jest dobra inicjatywa.... na zarzadzie gminnym bedzie poruszony temat... podtrzymywanie sprawnosci fizycznej w spolecznosci strazackiej jest bardzo wazna sprawa... wiecej takich turniejow i imprez....

  OdpowiedzUsuń
 26. Albo mówicie o pożarze albo
  o jakichś halówkach!!!

  OdpowiedzUsuń
 27. zamiast robić głupie turnieje w halówkę to tą kasę przeznaczcie na straże i wogóle nasza gmina powinna się zainteresować jakim wogóle sprzętem dysponują OSP a nie tylko mówić że kryzys mają i funduszy nie ma.Nie ma funduszy bo się nie starają.Pytam se wiec jak mają nasze straże uczestniczyć w akcjach skoro nie będę mieli sprzętu odpowiedniego i ubrań?

  OdpowiedzUsuń
 28. A co tu mówić o pożarze.Każdy pomógł na tyle ile mógł.Naszym gadaniem nie odbudujemy tego wszystkiego co uległo zniszczeniu.

  OdpowiedzUsuń
 29. Tym że jest kryzys to oni będą się jeszcze 5 lat tłumaczyć.Z drugiej strony utrzymywanie 13 jednostek jest nieracjonalne bo po co doposażać jednostki które nie są mobilne i w ciągu roku wyjadą 2 razy albo wogóle?Jeśli by zostało na gminie 6 OSP to wtedy byłaby kasa na pożądny sprzęt i wyposażenie.

  OdpowiedzUsuń
 30. Jest mowa,żeby w Gminie Frysztak zostały
  tylko dwie prężnie działające jednostki
  a to OSP Frysztak i OSP Lubla.
  Reszta do likwidacji!

  OdpowiedzUsuń
 31. Dwie to zdecydowanie za mało ale 3 wystarczą .Frysztak Lubla i Gogołów.Gmina nie może zlikwidować jednostek muszą się one same rozwiązać.Ale z kolei może przestać je finansować:)

  OdpowiedzUsuń
 32. Wójt zarabia ponad 11tys mesecznie,i jaki tu kryzys zostawic tylko 3 jednostki ?? co wy piszecie ludzie

  OdpowiedzUsuń
 33. No 3 to zdecydowanie za mało.Na 6 bym się zgodził.Napewno nie dojdzie do zmniejszenia ilości OSP bo wójt ma w nich poparcie.No chyba że odejdzie ze stanowiska to kolejny nie wiadomo co zrobi.

  OdpowiedzUsuń
 34. Drodzy strażacy !!!
  Od kilku lat zauważyłem, że jeżeli coś dotyczy strażaków lub wydarzenia z nimi związanego to cała gmina musi się wstydzić. Wasze komentarze ośmieszają całą gminę a w szczególności was samych.
  Zamiast się zastanawiać kto ma się starać na o kasę na waszą działalność to może po prostu weźcie się do roboty. Bo to jesz wasza działalność. Uważam, że część jednostek powinna zostać zlikwidowana bo to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto. Myślę, że gdyby Wójt tak zrobił to by zyskał poparcie a nie je stracił. Większość ludzi w gminie uważa, że tyle straży jest po prostu nie potrzebne.
  Ponadto nauczcie się pisać bo w waszych komentarzach roi się od błędów ortograficznych i stylistycznych. MASAKRA I WSTYD !!!

  OdpowiedzUsuń
 35. do wszystkich którym krytyka słuszna czy też nie przychodzi tak łatwo zamiast daremnie strzępić języki przyłączcie się do zorganizowania pomocy ludziom którzy jej potrzebują.Brać,wymagać coś od kogoś tak ale od siebie pomóc potrzebującym to raczej nie bo to wymaga już jakiegoś wysiłku czy to jest ok. chyba nie.przepraszam za wszystkie nieprawidłowości i błędy.Pozdro

  OdpowiedzUsuń