21 finał - graliśmy dla dzieci i osób starszych !

W niedzielę 13 stycznia odbył się XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Frysztak grał z całą Polską, dzięki Państwa dobrym sercom uzbieraliśmy 16,891,32 złotych oraz walutę obcą.

XXI finał rozpoczął się od samego rana. Na terenie Gminy Frysztak, Wiśniowa i Strzyżów dla frysztackiego sztabu kwestowało 58 wolontariuszy. To im chcemy podziękować najbardziej, właśnie ich zaangażowanie pomogło nam uzyskać tą niesamowitą kwotę pieniędzy.
O 14.30 rozpoczęliśmy zabawę na frysztackim rynku. Na początku zaczęła się rejestracja do II frysztackiego biegu „policz się z cukrzycą”, oraz rozgrzewkę w rytmach ZUMMBY, która prowadziła Pani Ewa Armata. O 15.00 ruszył bieg, w którym wystartowało ponad 40 uczestników.

15.30 to kolejny punkt naszych zabaw. Na frysztackim rynku wystartowały zawody strażackie na wesoło, przygotowane przez pracowników GOSiR (współorganizator XXI finału) oraz Pana Łukasza Fąfara. Strażacy brali udział w ciekawych, zabawach z uśmiechem na twarzy.

Od godziny 17.00 rozpoczęły się koncerty. Pierwszy na scenie pojawił się chór Sokół, który pokazał nam swoje nowe oblicze śpiewając "Siyahamba", czy "Lion Sleeps Tonight". Po występie chóru na scenie pojawili się młodzi muzycy ze Strzyżowa, zespół „Falling Rocks” oraz zespół Guitar Force z Rzeszowa. Między zespołami została zaprezentowana grupa 42 RMC L-Coy "South" - Plutony: Krosno, Rzeszów. Po chórze przez Frysztak przejechała parada wozów strażackich z terenu Gminy Frysztak.
Po występach o 20.00 w niebo zostały puszczone niesamowite fajerwerki jako światełko do nieba. Więcej zdjęć w naszej galerii a filmy znajdą państwo na naszym kanale YouTube – link kliknij tu
Dodaj do Google Plus

1 - ilość komentarzy :

  1. Jak skończy się ładować na youtube'a to i ja postaram się wrzucić mój filmik z biegu. Tylko jest tego materiału sporo, więc troche to potrwa ;)

    OdpowiedzUsuń