Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Modernizacja GOKu

Nowy rok w naszej gminie rozpoczyna się od kolejnej, dużej inwestycji. Tym razem, dzięki staraniom naszych lokalnych władz, udało się uzyskać dofinansowanie od Unii Europejskiej oraz z budżetu Państwa. W połączeniu z wkładem własnym uzbierano prawie milion złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona na gruntowną przebudowę GOKu. Projekt pod nazwą "Poszerzenie oferty kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku z siedzibą w Twierdzy poprzez modernizację bazy i zakup wyposażenia służącego prowadzeniu działalności kulturalnej" podzielony został na parę przetargów.

Pierwszy z nich, który dotyczy prac budowlanych został już rozstrzygnięty. W ramach tych prac wykonane zostanie wzmocnienie konstrukcji dachu, pomieszczenia na poddaszu zostaną zaadoptowane na potrzeby gospodarcze, wyremontowane zostaną pomieszczenia garderoby, sali baletowej, klubowej i pomieszczeń gospodarczych. Wyremontowane zostaną schody prowadzące do budynku oraz wykonany podjazd dla niepełnosprawnych, prowadzący do sali widowiskowej. Budynek również zostanie wyposażony w solarną instalację podgrzewania wody oraz system klimatyzacji. Remontu z nadbudową dachu doczeka się również budynek gospodarczy, który znajduje się obok budynku GOKu. Do wykonania tych prac w drodze przetargu została wybrana firma RAF-MAR Witold Korab z Lutczy. Prace budowlane już się rozpoczęły, pochłoną 256,598.05 zł i powinny zakończyć się pod koniec sierpnia. 


Drugim, odrębnym etapem jest zakup autobusu, do przewozu 19 osób z możliwością transportu osób niepełnosprawnych oraz przyczepką. Przetarg na autobus powinien na dniach zostać rozstrzygniety. 

Kolejnym elementem całego projektu jest zakup wraz z montażem wyposażenia audiowizualnego w sali widowiskowej. W skład niego wejdzie projektor Full HD z odtwarzaczem Blu-Ray oraz zestaw audio, składający się z minimum 5 zestawów głośnikowych, 4 subwooferów oraz procesora dźwięku.

Na koniec pozostał przetarg na inne przedmioty, które pomogą w realizacji wydarzeń kulturalnych. W ramach tego postępowania zakupione zostaną między innymi wytwornice dymu, wytwornice baniek, mikser audio, kolumny odsłuchowe, mikrofony estradowe, reflektory, zestaw dyskotekowy czy namioty estradowe.


Tak kompleksowa modernizacja siedziby GOKu i zakup sprzętu pozwolą na zwiększenie zakresu możliwości przygotowywanych wydarzeń. Remont zwiększy komfort użytkowania pomieszczeń, system klimatyzacji umożliwi pracę i organizowanie wydarzeń kulturalnych latem w znośnych warunkach a system solarny zmniejszy koszty działania. Zakup namiotów estradowych pozwoli organizować różne wydarzenia w plenerze.

Dwa przetargi na zakup sprzętu nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. genialne! świetnie że w końcu coś rusza w tym kierunku:) oby skutkowało to dalszym rozwojem kulturowym we Frysztaku bo możliwości i chęci są naprawdę ogromne :)

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad