Będzie można napić się piwa na basenie !

W tym sezonie wakacyjnym na basenie będzie można legalnie napić się  alkoholu którego zawartość nie przekroczy 4,5% - tak zadecydowali radni na dzisiejszej Radzie Gminy Frysztak. Alkohol niskoprocentowy będzie sprzedawany na terenie basenu, a pić go będzie można w wyznaczonych miejscach.

Nadal zachowany zostanie zakaz wnoszenia alkoholu na teren kąpieliska we Frysztaku oraz zakaz pływania pod wpływem alkoholu. Szczegóły wkrótce na stronie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. 

8 głosami za, 1 przeciw i 5 wstrzymujących się – tak głosowała Rada Gminy Frysztak. FOTO: rzeszow.gazeta.pl 
W dniu 22 marca 2013 r. Rada Gminy Frysztak 8 głosami za, 1 przeciw i 5 wstrzymującymi się od głosu, podjęła uchwałę w sprawie określenia zasad usytuowania na terenie Gminy Frysztak miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.
W nowej uchwale nie został wprowadzony zakaz sprzedaży napojów alkoholowych poniżej 4,5% oraz piwa w odległości do 100 m od basenów i kąpielisk, który był w poprzedniej wersji uchwały. Brak wspomnianego zapisu pozwala na sprzedaż  piwa w obrębie frysztackiego basenu.
Dodaj do Google Plus

3 - ilość komentarzy :

  1. To krok w dobrym kierunku, bo w zasadzie zakaz spożywania alkoholu na basenie to fikcja.

    OdpowiedzUsuń
  2. To jest fakt. Okoliczne sklepy spozywcze maja zniwa ze sprzedazy piwa podczas sezonu kapielowego, a 95% doroslych kletow wnosi piwo i pije je za drzewami ukryte w reklamowkach i szarych torebkach.

    OdpowiedzUsuń
  3. Europo witaj nam z nami siądź zdejmij płaszcz. To jest słuszna decyzja i standard na basenach i kurortach całego świata.

    OdpowiedzUsuń