Śmieci - nowe informacje !

Kolejna porcja informacji dla Państwa związanych z nowymi zasadami i opłatami za wywóz śmieci dostaliśmy od Pana Adama Filipa, poniżej zamieszczamy ich treść. Wkrótce więcej informacji na temat nowych zasad wywozu śmieć z terenu Gminy Frysztak

Szanowni Państwo!
W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, składanej przez właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Frysztak wyjaśniam co następuje:
1) Deklaracja będzie dostarczona do każdej zamieszkałej nieruchomości, będzie też można pobrać ją w wersji elektronicznej ze strony internetowej naszej gminy.
2) Ponieważ nie chcemy stwarzać sytuacji powtórnego składania deklaracji, musimy poczekać na rozstrzygnięcie przetargu, który będzie ogłoszony w najbliższych dniach. To w dużej mierze od jego wyniku będzie zależała ostateczna stawka opłaty - a ta jest niezbędna do prawidłowego wypełnienia deklaracji.
3) Na kolejnej sesji Rady Gminy Frysztak będziemy proponować przesunięcie terminu złożenia deklaracji na dzień 31 maja 2013 r.
Proszę więc o cierpliwość i wyrozumiałość.
Z poważaniem
Adam Filip


Dodaj do Google Plus

2 - ilość komentarzy :

 1. ciekawa jestem jakie beda opłaty...kolejny szok dla mieszkancow wsi... ciekawe ile bedzie od osoby? 10zzł?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam
  Jak pisałem wcześniej Rada Gminy ustaliła następujące stawki opłat:
  za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny (segregowane) - 4 zł. miesięcznie od mieszkańca,
  za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób nieselektywny (zmieszane) - 9 zł. miesięcznie od mieszkańca.
  Jednak ostateczną weryfikacją tych stawek będzie przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, który wkrótce ogłosimy. Miejmy nadzieję, że ustalone na takim poziomie stawki opłat wystarczą na pokrycie wyżej wymienionych kosztów. W przeciwnym razie Rada Gminy będzie musiała dokonać zmiany ustalonych stawek.

  OdpowiedzUsuń