EWAKUACJA SZKOŁY WE FRYSZTAKU - oficjalna informacja od strażaków oraz zdjęcia.

W dniu 17.04.2013 r. zostały przeprowadzone ćwiczenia ewakuacyjne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Publicznego we Frysztaku. Inicjatorem ćwiczeń strażackich w szkole we Frysztaku był Dawid Kapinos strażak OSP Twierdza i uczeń Gimnazjum Publicznego we Frysztaku. Cała akcja to część programu prowadzonego w Gimnazjum pod nazwą "Żyj Bezpiecznie", koordynatorem projektu jest Paweł Zych.

Ćwiczenia rozpoczęto o godzinie 11:00, kiedy to rozległ się 3 – krotny dźwięk dzwonka sygnalizujący zagrożenie przeciwpożarowe. Reakcja była natychmiastowa, uczniowie wraz z nauczycielami, dyrektorem oraz pracownikami obsługi i administracji w pośpiechu, ale bez paniki opuścili najbliższymi wyjściami ewakuacyjnymi budynek. Wszyscy zebrali się w bezpiecznym miejscu, oddalonym od zagrożenia – na placu przed szkołą.
Na miejsce zadysponowano jednostki: OSP Frysztak, OSP Glinik Dolny, OSP Twierdza, OSP Lubla, OSP Widacz, PSP Strzyżów oraz policjantów z Posterunku Policji we Frysztaku. Cała akcja trwała zaledwie kilka minut, zakończyła się sukcesem, zlikwidowaniem zagrożenia, ugaszeniem domniemanego pożaru oraz uratowaniem, a także opatrzeniem osób poszkodowanych. Pomimo tego, iż cała akcja była tylko ćwiczeniami, w oczach dzieci wyglądała bardzo realistycznie.
Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem uczniów i pracowników szkoły oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru: poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacyjnymi i przejścia na wyznaczony teren zbiórki. Po zakończeniu działań został przeprowadzony pokaz ratownictwa medycznego, po którym dowódcy Straży Pożarnej omówili całą akcję.

Więcej zdjęć znajdą Państwo w naszej galerii lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu ! 
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz