REKALMA B1 - 2

Desktop Image Mobile Image

„II OGÓLNOPOLSKI SPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ WISŁOK”

W dniach 19 - 21 kwietnia na trasie Krosno – Frysztak – Strzyżów odbył się „II Ogólnopolski Spływ Kajakowy”.  Trzeba przyznać, że dzięki tej imprezie weekendowe dni obfitowały w wiele wyjątkowych wrażeń  i przepłynęły  wraz z nurtem Wisłoka. Spływ  został wpisany do kalendarza Polskiego Związku Kajakowego. To  właśnie tym spływem Śląskie Stowarzyszenie „Wiking” oraz GOSiR Frysztak otworzyli sezon kajakowy 2013r.
W imprezie udział wzięło ponad 50 kajakarzy z różnych części Polski. Wśród nich znalazły się także dwie osady z Frysztaka.  Wisłok w trakcie spływu  pokazał swój „górski pazur”. Okazało się także, że spływ Wisłokiem o tej porze roku wcale nie jest taki łatwy.  Pokonanie 46 km tak naprawdę nikomu nie uszło na sucho :-). Na trasie kajakarze napotkali różnego rodzaju spiętrzenia wody, która wlewała się do kajaków, a szybki nurt spowodował, że byliśmy świadkami kilku niegroźnych wywrotek.

Ekipa GOSiR Frysztak w składzie: Marek Armata, Michał Jurasz, Piotr Wnęk, Ewa Armata i Jacek Pałys wywalczyła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Frysztaccy kajakarze wywalczyli również medal w kategorii indywidualnej. Osada w składzie Ewa i Marek Armata   w kategorii K 2 MIXT zdobyła brązowy medal na dystansie 6 km .  Zdobywcy trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach otrzymali puchary, medale i nagrody. Fundatorem pucharów w kategorii drużynowej był Wójt Gminy Frysztak.
Puchary  wręczył Za-ca Wójta Gminy Frysztak Pan Adam Filip, który na zakończenie przybliżył uczestnikom walory turystyczne Gminy Frysztak i zachęcił do odwiedzania naszych terenów.

Więcej informacji na stronie GOSiR Frysztak lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu !