Szczepienie lisów. Nie chodź z psem do lasu

Na terenie województwa podkarpackiego rozpoczęło się wiosenne szczepienie lisów. Preparat zrzucany będzie z samolotu oraz wykładany ręcznie na terenach leśnych, na polach i łąkach. Wykładana przynęta, wydająca specyficzny zapach, zawiera w środku aluminiowo - plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy. Akcja szczepienia lisów potrwa od 14 kwietnia 2013 do 23 kwietnia 2013.
Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej.
FOTO:  Bobowa24.pl
W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się, by nie wyprowadzać zwierząt domowych na tereny niezabudowane. Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców, aby nie podnosili szczepionek, ponieważ przynęty dotknięte przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy. Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz