„Uwolnić poród”

Zapraszamy gorąco na pokaz głośnego brytyjskiego film dokumentalnego „Uwolnić poród” w reżyserii Toni Harman i Alexa Wakeforda. Poród będący jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka jest współcześnie poddawany nadmiernej medykalizacji. Twórcy filmu pokazują, że poród został całkowicie zawłaszczony przez współczesną medycynę położniczą. Czołowi eksperci dziedziny położnictwa oraz prawnicy z wielu krajów zajmujący się prawami człowieka wzywają do przeprowadzenia radykalnej zmiany w systemach opieki okołoporodowej na całym świecie m.in. przez zmianę mentalności położników i rodzących. Film pokazywany jest w całej Polsce m.in. na 12. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. Jego zadaniem jest wywołanie dyskusji, która ma przyczynić się do tego, by kobieta mogła rodzić bezpiecznie i jednocześnie być traktowana podmiotowo.
Po pokazie odbędzie się dyskusja na temat sytuacji w opiece okołoporodowej w Polsce i na świecie.

Spotkanie organizowane jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną we Frysztaku oraz Pracownię Pod Słońcem we współpracy z Fundacją Rodzić Po Ludzku. Matronat nad pokazem objęło Stowarzyszenie DOULA w Polsce oraz Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet "Victoria". Patronat medialny – Frysztak24.pl

Pokaz odbędzie się w piątek 19 lipca o godzinie 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz