Wystarczy pomysł ! Nie pieniądze – GALB Frysztak rozgrywa już 3 sezon. (FILM)

Najszybsza dyscyplina świata, wymagająca koordynacji, zwinności, wytrzymałości i koncentracji uwagi - tak w skrócie można określić grę w badmintona.

Ta forma aktywności fizycznej jest znana od wielu tysięcy lat prawie na wszystkich kontynentach. Badminton od 1992 jest pełnoprawną konkurencją olimpijską. Sama nazwa gry pochodzi od nazwy angielskiej posiadłości Badminton House.
Badmintonowe Mistrzostwa Świata  po raz pierwszy zostały rozegrane w szwedzkim Malmö w 1977r. Oprócz indywidualnych mistrzostw świata rozgrywane są także drużynowe mistrzostwa mężczyzn -Thomas Cup oraz kobiet Uber Cup.
Ogólnokrajowym związkiem będącym reprezentantem badmintona na terenie Polski jest PZBad.
Badminton prężnie rozwija się od wielu lat między innymi w Suwałkach, Głubczycach, Słupsku i pobliskiej Dębicy.


Gra zyskała popularność także we Frysztaku. W listopadzie 2012 r. na terenie Frysztaka utworzono Gminną Amatorską Ligę Badmintona. Przez okres roku „GALB” Frysztak zrzeszył ponad 60 zawodniczek i zawodników, którzy rozegrali w sumie blisko 500 spotkań.  Gminna Amatorska Liga Badmintona finansowana jest przez samych graczy. Koordynatorem ligi jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Mecze rozgrywane są na dwóch salach – sali GOSIRu oraz sali Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku. Obsługą informatyczną zajmuje się właściciel Portalu Mieszkańców dla Mieszkańców - Frysztak24.

„GALB” Frysztak posiada oficjalną stronę internetową galb.frysztak24.pl oraz oficjalnego sponsora, którym jest sklep SPORT4U. O popularności frysztackiego badmintona świadczy także systematycznie powiększająca się grupa kibiców.
Organizatorzy sami opracowują regulaminy, systemy rozgrywek oraz prowadzą statystyki. Zajmują się także rozpisywaniem gier miedzy poszczególnymi uczestnikami, przygotowują sprawozdania, wykonują zdjęcia oraz nagrywają filmy.

Na zakończenie każdego sezonu zwycięzcy otrzymują medale i nagrody. Organizowane jest także uroczyste podsumowanie każdej edycji. Obecnie jesteśmy w trakcie III sezonu ligi, który rozgrywany jest w trzech kategoriach.

Gminna Amatorska Liga Badmintona to coś więcej niż tylko sport. Uczestnicy oprócz rywalizacji i aktywnie spędzonego czasu stworzyli rodzinną atmosferę popartą wzajemnym szacunkiem i dobrą zabawą.
Badminton jest sportem eleganckim i przyjaznym, a uprawiać może go każdy. Zapraszamy Państwa do kibicowania podczas ligowych rozgrywek. Więcej informacji na temat meczy i zawodników znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie "GALB" Frysztak - kliknij tu.

                                                                                                                                             Tekst: M.A.
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz