Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

FRANCISZEK, KINGA, MARTYNA, MICHAŁ! Nietuzinkowi uczniowie!

W gronie uczniów Szkoły Podstawowej we Frysztaku możemy znaleźć takie dzieci, które oddają się swoim pasjom, są ambitne i pracowite, co owocuje sukcesami, przynoszą radość swoim rodzicom i nauczycielom. Mogą być wzorem do naśladowania dla rówieśników. Dziś kilka słów o nich: 

FRANCISZEK CZAJA - uczeń klasy 6a, miłośnik muzyki i piłki nożnej, jeden z najlepszych recytatorów Podkarpacia. Zdobywca I miejsca  w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poezji ks. J. Twardowskiego (Rzeszów 2013); II miejsca w Konkursie „Poeci i Pisarze Dzieciom- Krajobrazy” (Rzeszów 2012); II miejsca w Konkursie Recytatorskim „O Skrzydło Orle” (Rzeszów 2012 i 2013); II miejsca  podczas Biesiady Poetyckiej ( Dębica 2012) i wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Tropem współczesnej poezji” (Krosno 2012). W ubiegłym tygodniu Franciszek po raz kolejny wyrecytował   w etapie wojewódzkim II miejsce w konkursie  „Poeci i Pisarze Dzieciom- Najbliżsi” i został zaproszony do wzięcia udziału w uroczystej Gali, wpisując się tym samym do grona utalentowanych recytatorów naszego województwa.

KINGA FRĄCZEK - uczennica klasy 6b, filigranowa dziewczynka o delikatnej urodzie i pięknym, wzruszającym, mocnym głosie. Zdobywczyni I miejsca   w etapie wojewódzkim konkursu „ Poeci i Pisarze Dzieciom-Krajobrazy” (Rzeszów 2012)  i wyróżnienia w  bieżącej edycji tego konkursu w kategorii  piosenka.  Ekspresywne  wykonanie przez Kingę piosenki pt.  „Kołysanka dla mamy”  w gronie słuchających  wszystkich uczestników konkursu zostało ocenione zdecydowanie na wyższą lokatę niż werdykt jury, co do którego mam obiekcje. Ale  do talentu Kingi- żadnych!!!

MARTYNA PAŁYS - uczennica klasy 6a i posiadaczka największej ilości szóstek na szkolnym świadectwie. Laureatka województwa podkarpackiego w   konkursie „Ojczyzny polszczyzny” w roku szkolnym 2012/13; zdobywczyni  I miejsca  w Konkursie Recytatorskim  „O Skrzydlo Orle”( Rzeszów 2012), wyróżnienia w Międzyszkolnym  Konkursie Recytatorskim poezji ks. J. Twardowskiego ( Rzeszów 2013) i Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moje spotkania z przyrodą”( Jasło 2013); uczestniczka etapu wojewódzkiego konkursu „Poeci i Pisarze Dzieciom – Najbliżsi”.  W minioną sobotę, w Krośnie, podczas etapu rejonowego tegorocznego Konkursu   Polonistycznego, Martyna rozwiązywała test.  Za satysfakcjonujący wynik trzymam kciuki!!!

MICHAŁ WOŹNIAK - uczeń klasy 6a o zainteresowaniach matematycznych, humanistycznych i talencie muzycznym. Uczestnik licznych konkursów recytatorskich, zdobywca wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim ph. „Moje spotkania z przyrodą”( Jasło  2012). W ubiegłym tygodniu  Michał zakwalifikował się do III ( najwyższego) etapu Konkursu Matematycznego. Tym samym będzie walczył o tytuł laureata lub finalisty tego konkursu. Życzę powodzenia!
                                                                                                                         
M. Filip
PS. Drodzy Rodzice! Możecie być dumni ze swych pociech! Gratuluję!

Zdjęcia uzyskane dzięki pomocy Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku – więcej informacji o młodych zdolnych mogą Państwo znaleźć na stronie www.gokfrysztak.pl oraz http://spfrysztak.edupage.org/news/

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad