Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

„Sposób na wnuczka” - oszuści dzwonią do mieszkańców naszego powiatu.

W ubiegłym tygodniu do kilkunastu osób z terenu powiatu strzyżowskiego zadzwoniła nieznajoma osoba podająca się za wnuczka lub wnuczkę. Osoba ta prosiła o pożyczenie pieniędzy, ponieważ spowodowała wypadek drogowy. Niestety jedna mieszkanka powiatu strzyżowskiego dała się oszukać. Straciła prawie 30 tys. złotych.

W czwartek do prawie 20 osób z powiatu strzyżowskiego dzwonili kobieta lub mężczyzna podając się za wnuczkę czy wnuczka, prosząc o pożyczenie od 30 do 100 tysięcy złotych. Pieniędze miały być przeznaczone na pokrycie kosztów wypadku przez nich spowodowanego. Większość osób, które odebrały taki telefon, zorientowało się, że mają do czynienia z oszustami. O próbie oszustwa powiadomiły strzyżowską Policję. Niestety jedna z osób uwierzyła oszustowi i straciła prawie 30 tys. zł.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś prosi nas o pożyczkę. Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na próby oszustwa na tzw. "wnuczka". Radzimy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości, przed przekazaniem pieniędzy, sprawdzić wiarygodność rozmówcy i skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń, co do próby oszustwa należy niezwłocznie powiadomić Policję.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad