Trzeźwy poniedziałek, jednak nietrzeźwy !

Od wczesnego rana, w kilku punktach na terenie powiatu strzyżowskiego policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami. Były to kolejne działania pod nazwą "Trzeźwy poranek" realizowane przez funkcjonariuszy Policji na terenie województwa podkarpackiego.

Akcja „Trzeźwy poranek” rozpoczęła się o godz. 4. W wyznaczonych punktach na drogach powiatu strzyżowskiego funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W tych miejscach policjanci ruchu drogowego kontrolowali możliwie największą liczbę pojazdów.

W czasie prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali 181 pojazdów. W trakcie  kontroli ujawnili jednego kierowcę, który prowadził osobowego seata w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany po 6 w Kobylu. 

Policjanci przypominają, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Informacje pochodzą ze strony KPP w Strzyżowie, jeśli chcą Państwo przeczytać więcej informacji o pracy policjantów z naszego powiatu link – kliknij tu!
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz