„Podaruj kulturę” - ogólnopolska akcja

Pragniemy zachęcić wszystkich mieszkańców Frysztaka i okolic do przyłączenia się do wyjątkowej akcji Stowarzyszenia Sztukater.
Organizacja skupia wokół siebie wielu recenzentów, pisarzy oraz wszystkich ludzi, dla których kultura jest ważna. Jednym z podstawowych celów jest również pomoc potrzebującym. Tym razem chcemy się podzielić z innymi darami kultury.
W naszym otoczeniu występuje bowiem jeszcze wiele miejsc, w których brakuje książek. To właśnie w tych miejscach literaccy bohaterowie mają szansę odżyć na nowo, zyskując serca kolejnych czytelników, dla których przeczytanie ciekawego utworu jest niekiedy jedną z nielicznych rozrywek. Biblioteki środowiskowe posiadają niekiedy  ograniczony księgozbiór, przez co wiedza i wrażenia literackie,  mieszczące się w niepozornym utworze literackim, nie docierają  do wszystkich.

Są w naszym kraju wsie, w których nawet nie ma  bibliotek czy też świetlic, będących miejscem spotkań nie tylko dorosłej lokalnej społeczności, ale też i nieletnich, którzy często spędzają czas na przystankach. Chcemy stworzyć dla nich spokojne miejsca do nauki, gdzie będą mogli poświecić się zdobywaniu wiedzy oraz zabawom.

Naszą misją jest zapełnienie tych miejsc pozycjami książkowymi oraz materiałami piśmienniczymi, które przyniosą radość zarówno dorosłym, jak i dzieciom, często będącym znacznie skrzywdzonym przez los.
Wydaje się, że przekazanie kilkunastu książek niczego nie zmieni, a jednak… zmieni - i to bardzo dużo.
Dlatego też ZAPRASZAMY DO PRZYŁĄCZENIA SIĘ DO AKCJI!

Miejsce zbiórki : Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku
Termin: do 10 kwietnia 2014r.
Zbieramy: 
a) Książki - zarówno nowe, jak i używane ( w dobrym stanie)
b) Materiały biurowe,
c) Wszelkiego rodzaju materiały i produkty, jakie mogą okazać się potrzebne w bibliotekach, domach pomocy czy kultury.

Wiedząc, że mieszkańcy Gminy Frysztak, to ludzie o otwartych sercach, którzy niejednokrotnie udowodnili, iż we wspólnocie jest siła, liczymy na zaangażowanie, zwłaszcza, iż część z  zebranych darów będzie przekazana dla jednej z placówek w naszej gminie.
Więcej o działaniach stowarzyszenia można przeczytać pod adresem: www.sztukater.pl , fanpage'u na facebooku: http://facebook.com./Sztukater oraz wydarzeniu na facebooku: tutaj. Dodatkowo na bieżąco przedstawiamy nasze kolejne działania w zakładce „Stowarzyszenie" na naszej stronie oraz na fanpage'u.

Autor: Anna Dral
Dodaj do Google Plus

1 - ilość komentarzy :

  1. Brawo:) Ja działam w tej sprawie we Wrocławiu i okolicach - pozdrawiam wszystkich zaangażowanych :)

    OdpowiedzUsuń