Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Balon nad basenem ! Popływamy przez 5 miesięcy w roku!

Na wczorajsze radzie gminy podjęto uchwale o sporządzeniu projektu zadaszenia – bardzie profesjonalnie - przykrycia balonem basenu we Frysztaku. Dzięki zastosowaniu technologi balonu sezon kąpielowy ma wydłużyć się o 3 miesiące i trwać od 1 maja do 31 września każdego roku.

Pomysł zadaszenia został wzięty z Węgierskiego basenu w Sárospatak, technologia oraz materiały będą inne – powłoka ma wpuszczać więcej światła. Ale sama koncepcja zadaszenia basenu ma być podobna. INFO: http://forum.wegierskie.com/S%C3%A1rospatak
Balon ma mieć możliwość rozkładania się gdy pogoda pozwala na pływanie na świeżym powietrzu oraz składanie przy niskich temperaturach lub opadach deszczu w okresie wakacyjnym. Prace projektowe ma przeprowadzić firma specjalizująca się w zadaszeniach basenów i kortów tenisowych. Projektowanie ma rozpocząć się po zakończeniu tegorocznego sezonu - 1 września 2014 i potrwać do końca roku.

Jeśli wszystko się uda, a gmina pozyska środki unijne to prace nad budową balonowego zadaszenia basenu rozpoczną się 1 września 2015 roku a zakończą się 30 kwietnia 2016. To właśnie 2016 rok ma być pierwszym gdy basen będzie czynny przez 5 miesięcy.

Prześlij komentarz

3 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Uzupełniając artykuł, muszę dopisać, że Pan Wojtek zapomniał napisać o systemie solarnym, który zostanie zamontowany na dachach budynków socjalno-szatniowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że inwestowanie w bazę około turystyczną to dobry kierunek rozwoju gospodarczego . Ale drogi znowu na „drugim miejscu”. Skoro można przykryć basen balonem, to może by tak drogi przykryć tunelami?


  OdpowiedzUsuń
 3. Caly Fysztak przykryc to sobie bedziemy mogli chodzic na zakupy w pantoflach .nie trzeba bedzie myc samochodow no i dachow w domach nie bedziemy musieli miec Na zime wpuscic do basenu karpie wigilijne i to bedzie ekstra zarobek .
  Za zaoszczedzone i zarobione pieniadze wyremontujemy drogi hehe

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad