Balon nad basenem ! Popływamy przez 5 miesięcy w roku!

Na wczorajsze radzie gminy podjęto uchwale o sporządzeniu projektu zadaszenia – bardzie profesjonalnie - przykrycia balonem basenu we Frysztaku. Dzięki zastosowaniu technologi balonu sezon kąpielowy ma wydłużyć się o 3 miesiące i trwać od 1 maja do 31 września każdego roku.

Pomysł zadaszenia został wzięty z Węgierskiego basenu w Sárospatak, technologia oraz materiały będą inne – powłoka ma wpuszczać więcej światła. Ale sama koncepcja zadaszenia basenu ma być podobna. INFO: http://forum.wegierskie.com/S%C3%A1rospatak
Balon ma mieć możliwość rozkładania się gdy pogoda pozwala na pływanie na świeżym powietrzu oraz składanie przy niskich temperaturach lub opadach deszczu w okresie wakacyjnym. Prace projektowe ma przeprowadzić firma specjalizująca się w zadaszeniach basenów i kortów tenisowych. Projektowanie ma rozpocząć się po zakończeniu tegorocznego sezonu - 1 września 2014 i potrwać do końca roku.

Jeśli wszystko się uda, a gmina pozyska środki unijne to prace nad budową balonowego zadaszenia basenu rozpoczną się 1 września 2015 roku a zakończą się 30 kwietnia 2016. To właśnie 2016 rok ma być pierwszym gdy basen będzie czynny przez 5 miesięcy.