Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Zjazd szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach

W niedzielę 18 maja 2014 roku, przypadła 94. rocznica urodzin Karola Wojtyły, od 27 kwietnia świętego Jana Pawła II. Z tej okazji jego rodzinne miasto przygotowało XIV już obchody tej rocznicy, w których wzięli udział przedstawiciele naszego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie. Uczniowie godnie reprezentowali szkołę na czele z pocztem sztandarowym oraz uczestniczyli w Pochodzie Świętych i Błogosławionych, który przy dźwiękach orkiestry strażackiej przeszedł od Szkoły Podstawowej nr 1 na osiedlu Pod Skarpą na wadowicki rynek. Uczennica naszego Zespołu Szkół – Klaudia Armata wcieliła się w postać błogosławionej Karoliny Kózkówny i wraz z Kacprem Dziokiem, który prezentował tarczę naszej szkoły, oddali tuż przed eucharystią pokłon świętemu Janowi Pawłowi II przed Jego pomnikiem.  

Punktualnie w południe nastąpiło poświęcenie przez biskupa diecezji bielsko-żywieckiej Romana Pindla pamiątkowej tablicy, wmurowanej po prawej stronie frontu Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w dziewiątą rocznicę śmierci papieża z Wadowic. Jest ona poświęcona postaci świętego już Jana Pawła II, zawiera kalendarium z najważniejszymi datami z życiorysu. Następnie nasi przedstawiciele uczestniczyli na centralnym placu miasta we mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. Muzycznie ubarwił ją Chór z Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach. Uczniowie i nauczyciele byli  świadkami przekazania prymatu przechodniego w Rodzinie Szkół, za osiągnięcia w dziedzinie propagowania myśli i wzoru świętości Jana Pawła II wśród społeczności szkolnej i lokalnej, Zespołowi Szkół Katolickich im. Jana Pawła II z Gdyni. Po uroczystej mszy świętej harcerze częstowali wszystkich przybyszów z całej Polski wadowickimi słodkościami. Wraz z opiekunami: Anną Maraj, Danutą Pająk i Krzysztofem Winiarskim, 14-osobowa grupa uczestników, podekscytowana atmosferą zjazdu, udała się do Kalwarii Zebrzydowskiej, miejsca, w którym w ciszy i skupieniu oddawał się przed laty w modlitwie Matce Najświętszej Karol Wojtyła.

Udział w zjeździe szkół w Wadowicach był dla wszystkich wielkim przeżyciem i niewątpliwie lekcją pokory, dobroci i wytrzymałości. Pokazał, jak ważnym człowiekiem w dziejach ludzkości był nasz rodak święty Jan Paweł II. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu o zasięgu ogólnopolskim i być bliżej naszego patrona szkoły.
Za możliwość wyjazdu składamy szczere podziękowania Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która dofinansowała nam ten wyjazd.

Anna Maraj

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad