Ćwiczenia i pokazy w Zespole Szkół Gogołów

W dniu dzisiejszym (10.06.2014 r.) odbyły się ćwiczenia strażackie połączone z pokazami dla dzieci z Zespołu Szkół w Gogołowie. Około godziny 11:00 zasymulowany został pożar w jednej z sal lekcyjnych. Po zauważeniu dymu dyrektor szkoły zarządził ewakuację osób będących na terenie budynku i zgłosił zdarzenie do Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie.
Do akcji zadysponowane zostały 2 zastępy OSP Gogołów oraz po 1 zastępie OSP Glinik Górny, OSP Glinik Średni i OSP Frysztak. Po przyjeździe pierwszych wozów bojowych dyrektor szkoły zgłosił dowódcy przybyłych jednostek brak 5 osób po ewakuacji. Strażacy przystąpili do gaszenia symulowanego pożaru oraz rozpoczęli poszukiwania pozostałych w budynku osób. Wszystkie osoby zostały sprawnie zlokalizowane a jednej z nich udzielona została pierwsza pomoc przedmedyczna, oczywiście w ramach pokazów dla dzieci szkolnych.

Dzieci były wyraźnie zadowolone z pokazów i możliwości oglądania strażaków w akcji. Część z nich zadeklarowała chęć wstąpienia do straży.
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz