Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

"Mała ojczyzna" - wycieczka Klubu Seniora

W miniony piątek Seniorzy z frysztackiego Klubu wzięli udział w wycieczce, której programem było odwiedzenie trzech punktów rodzimego Ekomuzeum Góry Wolności.

Najpierw zwiedziliśmy kościół w Lubli, o którego bogatej historii i pięknym wnętrzu opowiedział nam ksiądz Bartnik. Mimo niezbyt przyjemnej aury skusiliśmy się także na krótki spacer po urokliwych przykościelnych terenach. Kolejną atrakcję wycieczki stanowiła pracownia haftu artystycznego "NicpońART". Mogliśmy tam obejrzeć cuda wykonane ręką artystki pani Hani Żak-Nicpoń: haftowane obrusy, patchworkowe kołdry, torebki i wiele innych. Na końcu odwiedziliśmy dom ze słomy w Lubli, by przy kawie i herbacie posłuchać o budownictwie alternatywnym i obejrzeć na własne oczy ten niezwykły dom.

Gminny Ośrodek Kultury dziękuje Seniorom za wspaniałą atmosferę oraz ekomuzealnikom za uprzejmość i czas, jaki poświęcili grupie: pani Hani Żak-Nicpoń, za ujawnienie niektórych tajników swojej rękodzielniczej pracy, księdzu Julianowi Bartnikowi, który mimo piątkowego zabiegania znalazł czas, by czarować opowieściami o kościele oraz gopodarzom słomianego domu za serdeczne przyjęcie naszej grupy w swoje progi.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad