"SŁOWACKI RAJ” z GOSiR Frysztak

W dniu 31 maja 2014 r. pięćdziesięcioosobowa grupa turystów wzięła udział w wycieczce do Narodowego Parku „Słowacki Raj” zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Tym razem przygoda wiodła szlakiem: Pila-Piecky-Velky Vodospad-Terasovy Vodospad-Podlesok. Narodowy Park „Słowacki Raj” należy do najmłodszych parków narodowych na Słowacji. Znajduje się w centralnej części Wschodniej Słowacji. Najwyższym szczytem na tym terenie jest Predná hoľa (1 545 m n.p.m.), a najniżej położonym punktem jest rzeka Hornád w pobliżu Spiskiej Nowej Wsi (450 m n.p.m.)


Pobyt w parku to prawdziwa frajda uzupełniona drobną dawką adrenaliny. "Słowacki Raj"  ma to do siebie, że trasa potrafi zaskoczyć w najbardziej nieoczekiwanym momencie, a na turystów czekają różnego rodzaju, wręcz survivalowe atrakcje. Zaplanowaną trasę pokonaliśmy wchodząc, schodząc, podchodząc, wdrapując się i przeskakując oraz przeciskając i zsuwając... !!! Na drodze mijaliśmy imponujące skały sięgające wysokość kilkudziesięciu metrów oraz  wąwozy, jary i szczeliny.

Więcej o wycieczce oraz zdjęcia znajdą Państwo na stronie gosir.frysztak.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem – kliknij tu!