Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

30-lecie nadania imienia gen. Ignacego Kruszewskiego Szkole Podstawowej w Gogołowie

9 października 2014 r. w Gogołowie odbyła się uroczystość 30-lecia nadania imienia gen. Ignacego Kruszewskiego Szkole Podstawowej.
O godzinie 9.00 rozpoczęła się Msza Święta, którą celebrował ks. proboszcz Jacek Cierpich. Następnie uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, mieszkańcy Gogołowa i zaproszeni goście udali się na cmentarz, by na grobie gen. Ignacego Kruszewskiego złożyć symboliczną wiązankę kwiatów i oddać hołd Patronowi.O godzinie 11.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół wystąpiła młodzież z pięknym patriotycznym programem artystycznym, podczas którego wystąpili dyrektorzy: Pan Bolesław Gruszczyński kierujący szkołą w latach 1963 - 1985 i Pani Anna Stodolak kierująca szkołą w latach 1985 - 2007. Z przemówieniami wystąpili także: Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik, Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Armata, Pan Piotr Szopa z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Pan Jan Madziara - syn katyńczyka mjr aud. dr Jana Madziary urodzonego w Gogołowie w 1892 r. oraz ks. prałat Emil Midura.
Po części artystycznej delegacja złożona z uczniów, rodziców, dyrekcji i gości złożyła kwiaty pod tablicami upamiętniającymi Patrona szkoły oraz gogołowskich katyńczyków.


Po części oficjalnej odbyło się spotkanie mieszkańców Gogołowa, nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości na którym z radością i wielkim wzruszeniem wspominano powstanie szkoły i ubiegłe lata.
Wszystkim przybyłym na uroczystość serdecznie dziękujemy, a naszej szkole życzymy, aby nadal rozwijała się i kształciła nowe pokolenia!

Zdjęcia w galerii

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad