Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

FRYSZTACKI MARATON FITNESS CZYLI MOC ENERGII, DUŻO RUCHU I WIELKI DAR SERCA

W dniu 13.12.2014 r. odbył się „III Charytatywny Mikołajkowy Maraton Fitness”. Tak jak w poprzednim roku impreza objęta została Patronatem Honorowym przez Wójta Gminy Frysztak Pana Jana Ziarnika. 
Frysztacki Maraton, to nie tylko zajęcia sportowe i duża dawka ruchu ale także pomoc, integracja i wielki dar serca dla potrzebujących. 


Wpisowe z maratonu w całości przekazane zostało na zajęcia sportowo-rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych należących do grupy „Bez Barier” prowadzonych przez Panią Agnieszkę Bubę. 
Impreza rozpoczęła się powitaniem uczestników, zaproszonych gości i instruktorek przez Dyrektora GOSiR Pana Marka Armatę. Następnie  Za-ca Wójta Gminy Frysztak Pana Adam Filip dokonał oficjalnego otwarcia maratonu, dziękując jednocześnie uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i życząc dobrej zabawy. Podczas otwarcia towarzyszył także przedstawiciel Rady Gminy Frysztak, Przewodniczący do spraw oświaty, kultury, sportu i spraw społecznych Pan Daniel Wanat. 


Kolejnym elementem rozpoczynającym imprezę był występ małych czirliderek, które dały pokaz, swoich tanecznych i akrobatycznych umiejętności. 

Po rozgrzewającym pokazie chearleadingu  zaczęło się …. 
Rytmiczne zajęcia  prowadzone przez przebojowe instruktorki szybko wprowadziły uczestników w dobry nastrój i motywowały do aktywnego udziału we wszystkich odmianach fitnessowych zajęć. Duża dawka pozytywnej energii, rytmu, tańca trwała przez ponad trzy godziny. 
Sala wypełniona była po brzegi uśmiechniętymi fitnesskami, które wzorowo zmierzyły się ze sportowym wyzwaniem, a ciekawy program i duża intensywność ćwiczeń przypadły do gustu wszystkim uczestnikom maratonu.

INSTRUKTORKI I STYLE FITNESS:

AEROBOX - Agnieszka Wojtoń
- połączenie aerobiku z technikami stosowanymi w kick-boxingu. Trening ten angażuje wszystkie partie mięśniowe, poprawia wytrzymałość, dynamikę i koordynację.

ZUMBA -  Marzena Szmyd 
- taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. 

HIIT&SHAPE – Patrycja Niepokój-Izdebska
rodzaj treningu przedziałowego o wysokiej intensywności. Ćwiczenia polegają głównie na krótkim bardzo intensywnym wysiłku. Podnoszą wydolność organizmu wzmacniają mięśnie.

PILATES - Danuta Wilusz 
metoda ćwiczeń, która ma na celu stworzenie równowagi w całym ciele. Należy wykonywać je spokojnie, słuchając nastrojowej muzyki. Fizjoterapeuci zgodnie twierdzą, że jest to jedna z najbezpieczniejszych form aktywności ruchowej.

W trakcie maratonu odbył się pokaz starożytnego fitnessu, który poprowadziła Pani Joanna Irzyk. Joga oznacza łączyć, integrować, skupiać uwagę. Nie jest tylko zestawem ćwiczeń, ale holistycznym systemem filozofii indyjskiej, prowadzącym do zjednoczenia ciała, umysłu, świadomości i ducha.

 Maraton uświetniły także stoiska sportowe i kosmetyczne, a dzięki pomocy sponsorów uczestnicy mieli możliwość wylosowania atrakcyjnych upominków. 
-  Stoisko MARY KAY - możliwość wypróbowania oraz zamówienia kosmetyków.
Dajana Żywar – Nieroda

- Stoisko sportowe SPORT 4U - możliwość obejrzenia kolekcji fitness.
Marzena i Tomasz Stadniccy

- Studio Urody Elite z Krosna - zabiegi kosmetyczne.
Monika Żółkoś, Sabina Kusiak,

Zarówno prowadzącym, jak i uczestnikom udzielała się wyjątkowa atmosfera. Wszyscy uczestnicy sobotniego Maratonu mieli okazję zrelaksować się po całym tygodniu pracy. 
TAK, ZGADZA SIĘ: radości nie było końca :-)


W maratonie udział wzięło ponad 60 osób. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, prowadzącym i sponsorom za wspólnie spędzoną sobotę. Życzymy udanej niedzieli i optymizmu na co dzień. Zapraszamy w przyszłym roku. 

WIĘCEJ NA STRONIE ORGANIZATORA - kliknij tu 

Opracowanie:
 Marek Armata 
Foto:
Maciej Płoucha
Maciej Królak
Marek Armata 

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad