„Witaminy, witaminy”…

Istniejące od roku, Stowarzyszenie  na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej  „Jest taka sprawa”, działające  przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Frysztaku, od 17.09.2014r. do 15.12.2014r. realizowało projekt Warsztaty Cukierniczo – Kulinarne „Witaminy, Witaminy” w ramach  „Akademii Aktywnych Obywateli" 
- Podkarpackie Inicjatywy Lokalne, finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. 

Wzięło w nim udział 15 wychowanków ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem projektu było nabycie przez uczestników nawyków zdrowego odżywiania się. Podczas zajęć wykonywano różnorodne działania kulinarne, m. in.: kiszenie kapusty, suszenie owoców i warzyw, przygotowywanie przetworów, sporządzanie soków warzywno – owocowych, sałatek, pieczenie ciast z owocami, chleba razowego, gofrów, sporządzanie deserów, grillowanie owoców i warzyw, przygotowanie pierogów z farszem z buraków ćwikłowych, placki burakowe, masło ziołowe.
Uczestnicy poznali nowe smaki. Z zapałem i zaciekawieniem podejmowali nowe zadania. Uczyli się obsługiwać zakupiony sprzęt. Pozyskaliśmy m.in. grilla, sokowirówkę,  gofrownicę, ręczną obieraczkę do jabłek, suszarkę do owoców i warzyw, drukarkę etykiet.
Zajęcia  odbywały się co dwa tygodnie. Cieszyły się   dużym zainteresowaniem. Prowadzili je nieodpłatnie nauczyciele i wychowawcy – członkowie Stowarzyszenia. Serdecznie dziękuję wszystkim za działania projektowe, nie tylko kulinarno – cukiernicze, ale też organizacyjne.
Projekt się zakończył, a zdobyta wiedza i  doświadczenie niech się pomnażają w kolejnych działaniach  kulinarno – cukierniczych nie tylko w szkole, ale i w środowisku zamieszkania.

                                                                      Koordynator Teresa Guzy

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz