Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

POLITYKA GMINY FRYSZTAK: TEMAT 1 - Wybory samorządowe i zmiany w Radzie Gminy

O lokalnej polityce zaczynają pisać mieszkańcy gminy Frysztak. Dziś na adres mailowy redakcji dostaliśmy taki o to tekst. Tekst znajduje się poniżej. Autor tekstu proponuje założenie działu Polityka gminy Frysztak, zapraszam do przeczytania poniższego artykułu. Prosimy również o komentarze od Państwa czy dział polityka gminiy Frysztak powinien powstań na stronie Frysztak24.pl, na maila redakcja@frysztak24.pl proszę o propozycje osób z gminy Frysztak, które można byłoby zaprosić do tworzenia działu polityka w gminie Frysztak.

Wybory, to nie tylko nerwowy okres poprzedzający zmiany w organach samorządu, ale także czas kampanii i refleksji nad przeszłością i przyszłością każdej gminy. Polityka na każdym szczeblu wywołuje mnóstwo kontrowersji, budzi wiele emocji i pochłania dużo energii .  Rok wyborczy jest trudny nie tylko dla kandydatów i ich rodzin, ale także mieszkańców i osób, którym na sercu leży rozwój gminy.

Obserwując kampanię Komitetów analizujemy ich poczynania, przeżywamy publikowane o nich opinie i walczymy o swoich przedstawicieli. Niejednokrotnie przekraczamy wszelkie granice łącznie ze zdrowym rozsądkiem i prawem logiki. Podczas wyborów najczęściej kierujemy się obietnicami, osobistą znajomością kandydata i krążącymi opiniami. Niestety podczas podejmowania decyzji często pomijamy program danego komitetu i wiedzę oraz predyspozycje kandydatów. Bywa również tak, że sens wyborów przesłaniają skrajne uczucia takie jak wrogość, zemsta czy nienawiść. Zapominamy po co idziemy na wybory i w jakim celu tak naprawdę oddajemy swój głos!

W wielu przypadkach okazuje się, że wyborcy nie do końca rozumieją zasady zarządzania samorządem, a komitety przekazują informacje, które nie do końca potrafimy prawidłowo ocenić!
Dlatego proponujemy Państwu nowy dział frysztak24 pod nazwą „Polityka i Gospodarka Gminy Frysztak”.

Proponujemy Państwu nowy dział, w którym będziemy prezentować w dostępnym języku Uchwały Rady Gminy, sposób głosowania i koncepcję Radnych na rozwój gospodarczy naszej gminy.  Będziemy obiektywnie oceniać czy Rada potrafi współpracować między sobą i wójtem.  Zwrócimy uwagę czy Radni kierują się działalnością na rzecz gminy czy przynależnością klubową.

Będziemy analizować poczynania i sposób działania Radnych posiadających doświadczenie oraz wpływ nowych Radnych na działalność samorządu - wszystko po to, aby w przyszłych wyborach mieć obraz, na kogo warto postawić.

Prawem demokracji po tegorocznych wyborach większość w Radze Gminy Frysztak ma komitet Prawa i Sprawiedliwości, który przez cztery lata będzie mógł wdrażać proponowany nam podczas kampanii program. PIS ma także swojego Przewodniczącego Rady i Zastępcę. To właśnie oni kierować będą Radą Gminy i przede wszystkim od tego komitetu zależały będą kluczowe decyzje dotyczące najbliższych inwestycji, wysokość podatku, gospodarka odpadami i budowa infrastruktury. Chcemy zaznaczyć także dużą ilość obietnic, które PIS ma do zrealizowania przez obecną kadencję.  Postaramy się systematycznie rozliczać i zastanawiać nad trafnością realizacji tych zadań. PiS jest w tej dobrej sytuacji, że większością może przegłosować praktycznie każdą uchwałę, ale z drugiej strony narażony będzie na największą falę krytyki, ponieważ na Radnych PiSu  oparta będzie gminna polityka (ze względu na większość).  Tak już jest, że Klub rządzący ma trudniej, ponieważ to jego przedstawicielom wszyscy patrzą na ręce, a pomyłki lub złe decyzje niosą za sobą wiele konsekwencji i rzutują na kolejne wybory. Takim przykładem mogą być nie tylko następne wybory samorządowe ale również zbliżające się wybory parlamentarne.

GMINA FRYSZTAK
Z ulgą możemy napisać, że tegoroczne wybory mamy już za sobą!!! Życie już pokazuje, że udział w wyborach to nie tylko utarcie nosa kontrkandydatowi ze swojego okręgu, ale przede wszystkim odpowiedzialność i praca na rzecz gminy.
Życzymy nowej Radzie owocnych obrad i mądrych decyzji. Życzymy także, aby przez okres całej kadencji Radni nie zapomnieli o tym, że to Myśmy ich wybrali. Przypominamy, że  liczymy na realizację obiecanych zadań oraz to, że za 4 lata to My jako mieszkańcy będziemy rozliczać i pytać dlaczego …

RADNI I WÓJT NA, CZYM POLEGA WSPÓŁPRACA:
Rada gminy – organ stanowiący i kontrolny gminy. Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy, o ile odpowiednie ustawy nie stanowią inaczej Rada Gminy uchwala podatki, decyduje o zaciąganiu kredytów i wyznacza kierunki rozwoju gospodarczego.

Kadencja rady gminy trwa 4 lata licząc od dnia wyboru. Na czele rady stoi przewodniczący i wiceprzewodniczący w liczbie od 1 do 3.
Rada gminy może być odwołana przed upływem kadencji w drodze referendum lokalnego. Może zostać także zawieszona przez Prezesa Rady Ministrów w ramach sprawowanego nadzoru, jeżeli wykonywanie przez nią zadań jest bezskuteczne, i obecny stan nie rokuje nadziei na szybką poprawę. Wówczas PRM powołuje zarząd komisaryczny na okres do 2 lat, albo do czasu wyborów, któremu przysługują na ten czas kompetencje i zadania zawieszonej rady gminy. Także Sejm w ramach swoich kompetencji nadzorczych w stosunku do rady gminy może na skutek rażącego, powtarzającego się przez nią naruszania Konstytucji i ustaw zakończyć jej działalność. Wówczas PRM powołuje osobę, która do czasu wyboru nowej rady będzie pełniła jej funkcje.

Wójt jest funkcjonariuszem publicznym, wybieranym od 2002 roku w wyborach powszechnych, jego kadencja rozpoczyna się w dniu rozpoczęcia kadencji rady gminy i upływa z dniem objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta.
Jeżeli w wyborach brał udział jeden kandydat na wójta i nie zdobył on więcej niż połowę głosów, wyboru wójta dokonuje rada gminy większością bezwzględną w obecności przynajmniej połowy radnych. Podobnie postępuje się w razie braku kandydatów.
Obecnie w Polsce wójt pełni funkcję organu wykonawczego gminy obok burmistrza i prezydenta miasta, wykonuje uchwały rady gminy i zadania gminy określone przepisami prawa.

Gmina Frysztak po wyborach:
Układ 15 osobowej Rady Gminy Frysztak
Rada Gminy Frysztak swoje pełni funkcje poprzez Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady oraz Komisje Rady.
Radni Prawa i Sprawiedliwości 8 osób (większość rady)
Przewodniczący Rady Pan Stanisław Kwiatek( PIS)
Wiceprzewodniczący Kowalski Janusz (PIS)

KWW Gospodarni i Samorządni 5 osób
KWW Nasze Sprawy 1 osoba
KWW Bądźmy Razem-Frysztak 1 osoba

W najbliższym czasie zwrócimy się do nowo wybranego Przewodniczącego Rady Gminy Frysztak Pana Stanisława Kwiatka, aby przedstawił nam konkretną koncepcję rozwoju gospodarczego Gminy Frysztak, która jego zdaniem przyniesie mieszkańcom korzyści oraz wpłynie pozytywnie na poprawę życia mieszkańców. Zapytamy także, jaką koncepcję działania ma Rada na najbliższe lata oraz w którym kierunku podążał będzie Frysztak. Jakie pomysły mają Radni na to, aby zapewnić młodzieży pracę, a samorządowi możliwość pozyskiwania dodatkowych dochodów.  Zapytamy o zmiany w podatkach, gospodarkę odpadami i pozyskiwanie środków zewnętrznych.
Dla Rady Gminy Frysztak przyszedł czas na pracę, a dla wyborów rozpoczął się okres rozliczania.

W kolejnym artykule przedstawimy Państwu składy poszczególnych komisji oraz zadania Wójta.

Dziękuję serdecznie za skorzystanie z naszego artykułu:
Redakcja Polityka Gminy Frysztak 

Prześlij komentarz

27 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Panie Wojtku przy takim artykule powinna byc ewidentna adnotacja - artykuł sponsorowany, bo jego stronniczośc aż razi w oczy...

  Po wynikach wyborów radnych, aż do pierwszej sesji niczym kolędnicy przedstawiciele rządzących jezdzili do radnych PiS, aby tylko któregoś przeciągnac na swoją stronę. U jednego z Panów nawet 6 chłopa było na spotkaniu z tego co zza płota widziałem, śmiech...
  Po pierwszej sesji okazało się, że 8 muszkieterów jednak trzyma się razem, swój cel osiągneli, mają prawo, mają większośc. Wielka trwoga w związku z tym, bo przecież kolejna sesja to nie tylko uroczyste zaprzysiężenie, ale również rozmowa o wynagrodzeniu samej góry. Co to będzie jak się nie uda stłamsic opozycji i ta będzie o tym samodzielnie decydowac? Może cos jeszcze komus utną.

  Oj tu juz nie chodzi o dobro gminy, to zwykla rozgrywka o kasiorę...

  Zapowiada się ciekawie...

  OdpowiedzUsuń
 2. W koncu niech beda takze przedstawiane inicjatywy, decyzje i ich uzasadnienia podejmowane takze przez p.Wojta i jego zastepce. Skoro dzialalnosc Gminy ma byc transparentna to musi to byc dzialalnosc CALEGO urzedu, nie tylko Rady pod przewodnictwem PiSu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Wojtku, propozycja byc moze jest i dobra ale pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim musialoby byc podane do ogolnej wiadomosci KTO owe opinie publikuje i kto ten dzial prowadzi, i to z imienia i nazwiska aby ten portal nie stal sie tuba propagandowa mniejszosci w radzie, ale by byl obiektywny. Poza tym rozliczanie musialoby sie odbywac na zasadzie - opinia i od razu komentarz osob odpowiedzialnych w Radzie za dany przedstawiony problem. Czyli nie jednostronna opinia, ale danie szansy takze i temu znienawidzonemu PiSowi na wytlumaczenie takiej a nie innej decyzji. Uzywam slowa znienawidzonemu poniewaz wyglada to na typowe zagranie " anonimowo krytykowac najlatwiej". Jakos tych poprzednich Rad nikt nie gloryfikowal za ich dzialalnosc, teraz natomiast mamy od razu zapowiedz sprawdzania dzialan typu - stwarzanie miejsc pracy dla mlodziezy.A ilez to tych miejsc pracy utworzone zostalo za poprzednikow obecnej rady, gdzie wiekszosc mial oboz p.Wojta?? Zreszta polityka pro-zatrudnieniowa zostala zawarta w programie przedwyborczym takze i komitetu p.Wojta.
  O obiektywnosc bedzie bardzo trudno, jesli bedzie to anonimowo to jestem calkowicie przeciw, jesli sklad redagujacy bedzie znany i na dodatek niezaangazowany w dzialanie zadnej ze stron to moze to sie udac.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje Panowie za opinie. Czekam na kolejne.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Można było się tego spodziewać. Wilki sukces w trakcie wyborów, a teraz tak jakby strach przemawiał???? PIS ma większość i może teraz rządzić i te miejsca pracy stwarzać, budować drogi, rozwijać kanalizację, poprawiać życie mieszkańców likwidować bezrobocie. Z tego co kojarzę to komitet obecnie rządzący krytykował poprzedników , że nic w tym kierunku nie zrobili i jak dojdą do władzy to wszystko to się poprawi. Więc nie dziwcie się że mieszkańcy tego właśnie oczekują! Padły takie deklaracje więc Panowie czekamy na propozycje rozwiązań. Gmina Frysztak - czas na zmiany. Zmiany nastąpiły, a my rozliczamy. Po to wybraliśmy nową radę aby coś się zmieniło i abyśmy nie musieli wracać do tego co było!!! Więc zamiast się teraz bronić to po prostu Panowie działajcie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Można było się tego spodziewać. Wilki sukces w trakcie wyborów, a teraz tak jakby strach przemawiał???? PIS ma większość i może teraz rządzić i te miejsca pracy stwarzać, budować drogi, rozwijać kanalizację, poprawiać życie mieszkańców likwidować bezrobocie. Z tego co kojarzę to komitet obecnie rządzący krytykował poprzedników , że nic w tym kierunku nie zrobili i jak dojdą do władzy to wszystko to się poprawi. Więc nie dziwcie się że mieszkańcy tego właśnie oczekują! Padły takie deklaracje więc Panowie czekamy na propozycje rozwiązań. Gmina Frysztak - czas na zmiany. Zmiany nastąpiły, a my rozliczamy. Po to wybraliśmy nową radę aby coś się zmieniło i abyśmy nie musieli wracać do tego co było!!! Więc zamiast się teraz bronić to po prostu Panowie działajcie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam się przed czym bronic, bo radnym nie jestem, ale ten artykuł wygląda, a wręcz razi stronniczością. Gdyby to tylko Rada kształtowała całą piekną przyszośc gminy to w takim razie konieczna jest likwidacja w całości wszelkich innych jednostek, bo i po co?
  Gdyby artykuł mówił o monitorowaniu pozostałych jednostek w takim samym stopniu i również w takim samym stopniu pisano o referendach to może by to wyglądało nieco inaczej. Warto pamiętac, że tylko wspólne starania wszystkich jednostek mogą wprowadzic konkretne zmiany.
  Po prostu nieco się tu zagalopowano...

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyczytałem w artykule, że Rada gminy – organ stanowiący i kontrolny gminy. Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale na stronie Facebook PiSu jest napisane, coś w stylu że to od nich będą zależeć kluczowe decyzje. Z tego co kojarzę, chyba że się mylę, ale na jednym ze spotkań PISu jeden z ważnych gości powiedział coś w stylu że PIS wyleczy gminę z marazmu. Chyba, że źle zrozumiałem, to przepraszam. Ci co byli to potwierdzą bądź zaprzeczą. Ale ja liczę na to leczenie i konkretne działania. Uważam, że nie ma co się obrażać, tylko jak się obiecało to trzeba słowa dotrzymać. Rada jeszcze nie zaczęła pracować wygląd ana to że już sami zwolennicy przestali w nią wierzyć. Dajmy Panom Radnym możliwość działania a nie zakładajmy, że nic nie zrobią

  Panie Robercie moja propozycja jest taka nie ma co tu dyskutować o kasie. Rada komu ma co uciąć niech utnie i do roboty. Mam tylko nadzieję że cała kadencja nie będzie poświęcona na ścinanie bo po czterech latach nic nie zostanie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja nigdzie nie napisałem, że nie należy radnych oceniac. Oceniłem sam artykuł jako stronniczy i uważam, że należy oceniac wszystkich za osiągnięcia i porażki. Jeśli portal mieniący się jako bezstronny skupia się na radnych "opozycji" tylko i wyłącznie to czuc to zdecydowanie czyjś interes.

  OdpowiedzUsuń
 10. podpowiedz radnym w sprawie miejsc pracy odesłać do domu wszystkich pracujących w podległych gminie jednostkach emerytów i rencistów bo poprzednia rada pod dowództwem wójta tego nie widziała i już jest kilka miejsc pracy dla młodych

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobrze niech zwalniają i niech wezmą się do solidnej roboty. Aczkolwiek uważam że zatrudnianie ludzi kosztem innych to jest tak jak mieszanie w jednej szklance wody. Nic to nie daje. TRZEBA SZUKAĆ NOWYCH ROZWIĄZAŃ TAK JAK W OBIETNICACH PRZEDWYBORCZYCH. I nie wracajmy do tego co było tylko w końcu zajmijmy się przyszłością gminy. Bo komentatorzy ciągle wracają abo było, a co oni zrobili itp. Mnie interesuje teraz co będzie zrobione bo to nowa kadencja. Interesują mnie konkretne pomysły. Po to ludzi zmienili radę aby ci nowi zaczęli działać a nie narzekali co było dawniej.

  OdpowiedzUsuń
 12. Również uważam ten artykuł za nieco tendencyjny. Nagle okazało się po tych wyborach, że wczesniej coś tam się nieistotnego działo chociazby, niechlubne 4 lata temu podniesienie zarobków na jednej z pierwszych sesji, teraz rada gminy i przewodniczący są na pierwszej linii, reszta zaś gdzieś tam na marginesie. Skoro tak moze faktycznie cały urzad gminy rozpuscić do domów. Nadal podtrzymuje teze o skrzywdzonej niewinnosci, co zresztą dowodzi to całe przeciaganie radnych.

  OdpowiedzUsuń
 13. I również uważam tak jak Pan Robert i Pan Widaczan, że kreatywność zabija. Po co wymyślać nowe rozwiązania jak można powiedzieć, że tamci nic nie robili, pozwalniać parę osób. Przecież emeryci mogą za 600 zł spokojnie cały miesiąc sobie żyć. Jeszcze proponuję aby wszystkim co mają ponad najniższą krajową wyrównać zarobki do podstawy. Najważniejsze aby nie działać w kierunku rozwoju i tworzenia nowych rozwiązań. Za cztery lata ci co jeszcze nie wyjechali to wyjadą.

  OdpowiedzUsuń
 14. A najlepiej zlikwidować wszystko co jeszcze funkcjonuje. Wtedy gmina nie będzie miała wydatków. Nie trzeba będzie także wydawać na drogi bo nie będzie miał po nich kto jeździć. A wszyscy będziemy patrzeć wizją przeszłości bo puki co nikt nie zauważył że zaczęła się nowa kadencja i trzeba myśleć o przyszłości a nie o tym co było. Panie Mirku Przewodniczący gminy zarządza gminą to kto ma być na pierwszej linii. Ponadto te obietnice tak dużych zmian na lepsze kuszą chyba każdego . Ale co tam nie mówmy o tym, tylko skupmy się na tym co było 4 lata temu
  bo to co będzie za 4 lata już nie jest tak ważne. I najlepiej jakby mieszkańcy przestali się interesować nową radą po co przecież to co było 4 lata temu jest zdecydowanie ciekwasze.

  OdpowiedzUsuń
 15. Na razie nikt nikogo nie zwalnia, była jedna sesja na której wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczącego, tyle. Zresztą od kiedy Rada może kogoś zatrudniac albo zwalniac?

  OdpowiedzUsuń
 16. Grzegorz nie czytasz ze zrozumieniem. Nikt nie ma zamiaru oceniać kogokolwiek po paru dniach urzędowania. Jedynie dosyc dziwnym wydaje sie presja jaka jest wywierana na wiekszosc w radzie, kiedy w ostatnim wieloleciu takiej presji zupełnie nie było. Rozumiem, że pewnej grupie wystarcza tylko pełnia władzy, ale trzeba sie jakos pogodzić z tym i zając sie w koncu robotą. Co do innowacyjniości i kreatywnosci urzędu gminy mam mieszane uczucia. Może podaj przykłady tej kreatywnosci, społecznych inicjatyw, czegos co by przekraczało renomą granice gminy frysztak. W koncu skład urzędników raczej sie nie zmienia czesto i po tych wyborach róznież.
  Gospodarzem gminy jest jednak wojt.

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo mnie cieszy pomysł utworzenia działu polityka w gminie Frysztak.Ułatwi on mieszkańcom dostęp do pewnej wiedzy, zachęci do większego zainteresowania i zaangażowania w lokalne sprawy a działalność radnych uczyni bardziej przejrzystą i transparentną. Nie zgadzam się z zarzutami o tendencyjności i stronniczości artykułu. Faktem jest przecież, że większość w Radzie Gminy mają byli już członkowie komitetu wyborczego p. Sarny i żeby zachować swą wiarygodność powinni realizować głoszone w czasie kampanii wyborczej, postulaty. A ponieważ główny nacisk kładli oni na sprawy finansowe, oczekuję,może zbyt naiwnie, że w trosce o nie, uchwalą oni obniżenie uposażenia wójta i co za tym idzie, zmniejszenie swoich diet. To tak na dobry początek -"Po owocach ich poznacie".

  OdpowiedzUsuń
 18. A ja jednak, może naiwnie oczekuje zmian i zaangażowania u każdego - zarówno od Rady, Wójta a również od dyrektorów jednostek podległych. Wszyscy powinni zrozumiec, że od mieszkańców otrzymali żółtą kartkę.

  Dział słuszny, ale powinno się oceniac wszystkich, bo wszyscy obiecywali, nie tylko radni...

  OdpowiedzUsuń
 19. Bez sensu, żeby zarząd gminy karał sam siebie obniżaniem pensji. Ogólnie powinno się podnosić wynagrodzenia wszystkim pracownikom na wszystkich szczeblach i to nie tylko w samorządzie. Chyba, że Pani Twierdza ma na tyle kasy, że wolałaby aby jej obniżyć. Potem dziwimy się że od lat nie ma podwyżek trzeba - harować kilkanaście godzin dziennie za najniższą krajową. Ale jak my domagamy się obniżania pensji "górze" to nic dziwnego, że "góra" chce podnosić nam!!! Ja osobiście uważam, ze zarówno wójt jak i radni mają marne pieniądze. A w strategii korporacji i dobrze dobrze działających firm jest takie powiedzenie że pracownicy, którzy dobrze pracują powinni godnie zarabiać. Żeby po 4 latach nie okazało się jaka płaca taka praca. Diety radnych są śmiesznie małe. Uważam, że wójt powinien mieć kasę na byłym poziomie a radni powinni dostać wyższe diety tylko poświęcić więcej czasu na pracę dla gminy. Bo my czekamy na efekty pracy!!!! przynajmniej ja tego oczekuje!

  OdpowiedzUsuń
 20. Oczywiscie, że taki temat jest i był juz dawno potrzebny. Pewnie obecna sytuacja polityczna przyspieszyła jego powstanie. Nie badzmy jednak obłudni głosujac za danym obozem, który podnosł sobie pieniazki, a teraz liczy się, że zostana one obnizone przez przeciwników. Oczekujac jeszcze przy tym na to, ze takie zagranie włynie na dzien dobry na wspaniała i owocna wspołprace. Kazdy niesłusznie potraktowany wynagrodzeniem przeciez w gescie protestu moze tych pieniązków sie zrzec , nieprawdaż ? Jestem za ograniczeniem wydatków na te cele, jak najbardziej, tak jak i wszelkich delegacji, stanowisk-wce wojta, skoro jest sekretarz, itp. Mi nikt nie płaci za dojazdy ponad 200 km w jedna strone.

  OdpowiedzUsuń
 21. A mnie się wydaje, że dobra współpraca między organem uchwałodawczym, a wykonawczym jest niezbędna. Jeżeli ktoś będzie chciał "rządzić" tylko przez stawianie barier drugiej stronie, przegra Gmina, czyli jej mieszkańcy. Ani młodzi, ani starzy, nie mają czasu przez najbliższe 4 lata, by patrzeć na przepychanki. Dlatego uważam, że transparentność działania w gminnej polityce jest niezbędna, by powstrzymać chęć "zawojowania"kogokolwiek. Nie uważam jednak, że pod swoimi wypowiedziami na forum, koniecznie trzeba się podpisywać imieniem i nazwiskiem, bo tu chodzi o siłę argumentów, a nie argument siły. Dobrze by było, gdyby można było poczytać wypowiedzi radnych i pana Wójta, wygłaszanych na sesjach- przynajmniej w streszczeniach- bo są osobami publicznymi i biorą za to pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 22. Grzegorz Grzegorz marne zarobki ? To porównaj wynagrodzenie Naszego wójta do burmistrza 36 tysiecznego Jasła. Mierzmy zarobki władzy przez pryzmat poziomu bezrobocia, zamoznosci mieszkanców i uprzemysłowienia terenu, nie przez mikołajki i grozbe rozgi za 4 lata.

  OdpowiedzUsuń
 23. Panie Grzegorzu! Proszę czytać tekst ze zrozumieniem i nie imputować mi czegoś, czego nie napisałam. Nie chcę nikogo karać. Swoją uwagę skoncentrowałam na finansach, bo to ich opłakany stan, był najbardziej eksploatowanym tematem kampanii. Jednym ze sposobów ratowania się z zadłużenia są oszczędności, a żeby być wiarygodnym najlepiej zacząć je od siebie.Nowi radni jeszcze niczego nie zrobili a Pan już zakłada, że jeżeli będą źle opłacani to tak też będą pracować. Bycie radnym to nie tylko dieta, to przede wszystkim misja społeczna, wielki obywatelski obowiązek, a więc pieniądze powinny być tutaj kwestią drugorzędną(chyba, że się mylę). Nikt ich nie zmuszał do starań o marnie płatną pracę i jak sądzę, nie te kwestie były tu decydujące. Jeżeli zaś chodzi o wynagrodzenia samorządowców to, w przeciwieństwie do Pana, nie uważam by były one niskie, zwłaszcza na tle średniego,przeciętnego wynagrodzenia w naszym powiecie czy województwie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Również uważam, że oszczędnosci są potrzebne i dobrze by było je zacząc od wszelkiej maści rządzących, tu widze, że się zgadzamy.

  Ktoś pisał, że dobrze by było znac relacje z zebrań rady, to faktycznie dałoby dobry pogląd kto co robi. Z pierwszego zebrania podgląd mamy jak ktoś jest ciekawy:

  http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Radni-Gminy-Frysztak-zlozyli-uroczyste-slubowanie-,2320/

  OdpowiedzUsuń
 25. Ani jednej kobiety w naszej Radzie Gminy, tak zresztą jak i na tym forum(oprócz mojej skromnej osoby). Widzę,że zainteresowanie lokalną polityką jest niepopularne wśród pań, a trochę szkoda. Uważam,że jest ono potrzebne chociażby po to, aby dokonywać właściwych, samodzielnych, przemyślanych wyborów i mieć własną ocenę sytuacji.Czekam na rozwój wydarzeń.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ciekaw jestem ile zarabia Przewodniczący Rady za 1 dzień dyżuru w tygodniu. Słyszałem, że to całkiem nie złe pieniące (nie takie jak reszta rady) Panie Robercie może by tu coś zaoszczędzić ?

  Dziękuję za dyskusje piszą tu wciąż ci sami i wciąż to samo, a najprawdopodobniej nasze głosy w ogóle nie są brane pod uwagę. Pomysł portalu jak widać bardzo dobry bo cieszy się popularnością
  Wyłączam się z dyskusji, a wszystkim flustratom życzę udanej dyskusji ;-)

  OdpowiedzUsuń
 27. http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Radni-PiS-u-Gminy-Frysztak-rozpoczynaja-realizacje-obietnic-wychorczych,2341/

  Jest relacja z kolejnego posiedzenia rady, pierwsze cięcia są, zapowiedź cięc również w dietach radnych. Póki co nie można powiedziec, że nie zakasali rękawów i nie spełniają obietnicy nr 1 - oszczędności.

  Piękne show Pana Armaty... :D

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad