Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

11 pytań do Przewodniczącego Rady Gminy - zobacz podpowiedzi, dyskutuj!

W grudniu w imieniu mieszkańców Pan Kazimierz Nicpoń wysłał pismo z pytaniami do przewodniczącego Rady Gminy Frysztak – Pana Stanisława Kwiatka. Pismo zawierało 11 pytań na które Pan Stanisław miał odpowiedzieć. W styczniu pismo z odpowiedziami dotarła do Pana Kazimierza, który poprosił redakcje o zamieszczenie tych pism na łamach portalu Frysztak24.pl

Poniżej obydwa pisma, które dostaliśmy na skrzynkę mailową. Zapraszam do przeczytania odpowiedzi przewodniczącego Rady Gminy na zadane pytań.

    - Pismo z pytaniami – link kliknij tu!
    - Pismo z odpowiedziami przewodniczącego – link kliknij tu! 

Zapraszamy do dyskusji na forum (link - kliknij tu!) oraz stronie Frysztak24.pl. Poniżej powycinane pytania i odpowiedzi, tak aby Państwu czytało się lepiej.Prześlij komentarz

10 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Dużą przesadą jest pisac, że Pan Kazimierz pisał w imieniu mieszkańców, bo ja bym nie chciał, aby taka osoba w moim imieniu występowała w żadnej sprawie...

  Co do samych pytań to troszkę trącą brakiem wiedzy odnośnie funkcjonowania samorzadu... Jakiekolwiek by pomysły nie były liczy się jak ktoś je wykona, a wykonawcą jest P. Wójt, więc na te pytania powinien generalnie również i ów Pan odpowiedziec. Byłoby to nieco bardziej sensowne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Robetr

  jak zwykle PiS ma specjalne źródła pozyskania finansów i spacjalnego kandydata, który znowu nie wygrał i nie może nic zrobić
  zejdź na ziemie panie Kwiatek

  OdpowiedzUsuń


 3. Specjalne strefy ekonomiczne we Frysztaku ???? żart i to przez "rz" prosimy traktować mieszkańców poważnie. Zastanawiam się czy Rada wie co to są strefy ekonomiczne i gdzie można je stwarzać aby miały jakiekolwiek szanse powodzenia.

  Ale z pisma wyczytałem coś znacznie gorszego: jak dla mnie napisano je w sposób przedstawiający, że rada gminy nic nie może, więc zastanawiam się czy jest potrzebna skoro wszystko stracone i droga zamknięta ?
  a robotę ma jednak wykonać wójt, sekretarz i współpracownicy. Może warto zrezygnować z mandatów i wpuścić do rady osoby, które widzą rozwiązania i chcą je wprowadzić, a nie owiewać wielką tajemnicą przez następne cztery lata?

  Zastanawiam się jeszcze nad tymi podatkami - przeciętny mieszkaniec zyskał rocznie jakoś chyba od 15 zł do 40 zł (marne grosze) Proszę się nie obrazić ale mam pytanie do Pana Podlińskiego, który jest w PISie - ile Pan zyskał wprowadzając obniżenie podatków ? (przepraszam ale z boku to nie wygląda najlepiej, jak dla mnie to znowu obniżono podatki najbogatszym, a szkoda - chyba że się mylę ?.

  Mam też pytanie do Pana Kwiatka napisał Pan, że Urząd Gminy zaciągną kredyty, czy przypadkiem to nie jest tak że o zaciągnięciu kredytu decyduje Rada Gminy poprzez Uchwały ? i czy Pan jako wieloletni radny chociaż raz głosował przeciw kredytowi ? Pytam, ponieważ otrzymałem informacje że radni w poprzedniej kadencji jednogłośnie głosowali za kredytem więc oznaczałoby to że Pan również ? czy to prawda ?
  I muszę poruszyć jeszcze jedną rzecz ale tu nie jestem pewny, mianowicie obniżenie diet radnych, które liczone są od najniższej krajowej i biorąc pod uwagę wzrost najniższej krajowej w 2015 to zostały praktycznie na tym samym poziomie, no i ilość komisji i posiedzeń rady gminy też ma znaczne znaczenie na roczny dochód z diety radnego (jak tak to sprytnie panowie)

  Mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem i proszę to potraktować tylko jako moją ciekawość i zbyt wiele niejasności, które trzeba wyjaśnić.

  OdpowiedzUsuń
 4. co wiedział to odpowiedział czyli nic nie powiedział choć na każde pytanie odpowiedział

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Frysztaczanin, ale przecież przed wyborami zapowiadali co będą chcieli obniżyc i komu, więc skąd to zaskoczenie?

  Mnie bardziej zastanawia to zaciekłe bronienie i chec utrzymania stanowiska wice wójta chociaż nie ma to żadnego sensu i uzasadnienia, bo nikt nawet nie potrafi powiedziec czym taka osoba się konkretnie zajęła przez ostatnie lata....

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapoznając się z posunięciami na 3 odbytych sesjach nie widac, aby działali wymuszeniami, głosują nad wnioskami nad którymi mają prawo głosowac - tak mi się wydaje...

  Tak z ciekawości - co oznacza, że mieli spełnic obietnice inaczej? Przykłąd - obniżenie podatku i wniosek, że Pan Podliński na tym skorzystał. Przecież Pan Podliński w tym samym momencie startował jak i komitet PiS upublicznił swoje pomysły. Nie bardzo rozumiem w takim razie jak mieli to zrobic inaczej?

  Co do wykształcenia, fakt może do tego kiedyś dojdzie. Póki co od lat tak nie jest, przewodniczącymi czy ich zastępcami w poprzednich kadencjach też zdaje się nie były wibitne postacie w postaci dr czy profesorów. Zdaje się zresztą, że fakt, iż z gminy ludzie raczej uciekają też nie wpływa na to, by garnęli się magistrowie do wyborów. Kilka osób młodych było wprawdzie teraz na listach wyborczych, ale nie zostali wybrani. Może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze jedna sprawa. Zastanawiam się jak bardzo trzeba nienawidzić kogoś aby chcieć zabrać mu pracę albo obniżyć pieniądze w tak trudnych czasach. Wiem, że to w dobrej wierze, ale wiem również, że dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane.
  To nie jest tak, że mieszkańcy nie chcą zastępcy. Większa część mieszkańców bardzo szanuje Pana Adama i uważa, że powinien sprawować ten urząd. Uważam również, że Pan Wójt powinien jednak pokazać, że to on rządzi i nie poddać się dziwnym naciskom bo większość mieszkańców chce realizować jego wizję.
  Dzisiaj nikt się nie nabiera na propagandę sukcesu więc każdy do takiego pisma jak zamieszczono potrafi wyrobić sobie swoje zdanie.
  I tak naprawdę nie chce kosztem mieszkańców budować samorząd. Chyba, że są tacy w gminie, którzy chcieliby aby ich mama, tata, syn, córka, wujek stracił pracę czy obniżono mu pensję tylko dla tego że były wybory samorządowe.


  OdpowiedzUsuń
 8. Przepraszam Państwa, że pisze o pieniądzach ale należę do mieszkańców, którzy chcą aby wszyscy godnie zarabiali od najniższej krajowej, poprzez średnią do tych najlepiej zarabiających.
  Nie wiem czy oglądali Państwo wiadomości w ubiegłym tygodniu, gdzie mówiono, że w 80% gmin w Polsce zarobki poszły do góry. Ale nasi radni chyba wolą odwrotnie niż w całej Polsce czy europie?.
  Uważam, że wszystkim powinno się podnieść zarobki, nawet kosztem inwestycji. Wtedy ci ludzie będą korzystać z wyciągu w Gogołowie, kupować w naszych sklepach i korzystać z frysztackich usług. Będzie także nas stać na płacenie większych podatków, które zasilą budżet naszej gminy. Wtedy poprawi się życie w państwowej i prywatnej sferze.
  Ale najlepiej jest zrzucić na dług, ale to szczęście, że jest na co zrzucić. Daje to nieprawdopodobną szansę NIC NIE ROBIENIA z wymówką doskonałą.

  OdpowiedzUsuń
 9. To może wszystkich zatrudnimy na gminnych etatach?

  Dośc znaczny % osób głosował na komitet PiS i wodocznie ta grupa uważa, że takie posunięcia są potrzebne. Gdyby do nich nie dochodziło, wówczas czytalibyśmy, że obiecali, a nie robią nic - nie można wszystkich zadowolic. Ja akurat uważam, że jeśli ktoś chociaż połowe obietnic wyborczych spełni to już jest coś...

  Ja uważam, że to stanowisko nie jest Naszej gminie w ogóle potrzebne niezależnie kto je aktualnie zajmuje.

  Rozbudowa aparatu urzędniczego, aby jak najwięcej osób miało prace to na pewno nie jest wyjście...

  OdpowiedzUsuń
 10. Po pierwsze nigdzie nie napisano, że wszystkich należy zatrudnić na stanowiskach urzędniczych.
  Po drugie uważam, że to stanowisko zastępcy jest bardzo potrzebne dla mieszkańców i dla gminy.
  8 osób w radzie nie powinno o tym decydować. Moim zdaniem wójt wie ile jest pracy w urzędzie i dlatego on powinien zadecydować czy poradzi sobie bez zastępcy.
  Po trzecie i najważniejsze robienie czegoś tylko po to abyśmy nie musieli czytać jak to Pan Robert nazwał „obiecali a nie robią nic” jest największym błędem.
  Odkąd przeczytałem w zamieszczonym piśmie, że wszystko przepadło uważam, że najbliższe cztery lat to niestety czas stracony. Boję się tylko, że chęć pokazania, że coś się robi doprowadzi gminę do bardzo poważnych konsekwencji.
  Więc może w takim przypadku lepiej nic nie robić ? Zawsze wybiera się mniejsze zło.

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad