Gdzie do lekarza. Sprawdź, zadzwoń zanim pójdziesz!

Szanowny Pacjencie, jeżeli po 1 stycznia 2015 r. Twój gabinet lekarza rodzinnego jest zamknięty, możesz skorzystać z innych przychodni  POZ dostępnych  w pobliżu miejsca zamieszkania. Ponadto niezbędną pomoc medyczną będą świadczyć szpitalne izby przyjęć, SOR-y oraz punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Na terenie gminy Frysztak otwarty jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Zdrowia Frysztak ul. Rzeszowska 10. Telefon kontaktowy do przychodni (017)277 79 17. Mogą Państwo również korzystać ze strzyżowskiego szpitala, który pracuje normalnie w nowym roku
Druga z przychodni - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej- Przychodnia Medycyny Rodzinnej niestety do dnia dzisiejszego (4.01. godzina 14.00) nie podpisała umowy z NFZ i tak jak w piątek 2 stycznia, najprawdopodobniej w poniedziałek będzie zamknięty dla pacjentów. Przed pójściem do tej przychodni radzimy wcześniej zadzwonić. Telefon kontaktowy do Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ulicy piętniewicza to 17 27 77 661, odział Stępina 17 27 75 820, odział Lubla - 17 27 78 021. Jeśli tylko zdobędziemy informacje o podpisaniu umowy przez Przychodnie Medycyny Rodzinnej na pewno o tym Państwa poinformujemy na Frysztak24.pl

Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że uruchomił całodobową, bezpłatną infolinię, pod którą można uzyskać informację na temat gabinetów lekarzy POZ, którzy będą przyjmować pacjentów w 2015 roku. W razie jakichkolwiek problemów z odnalezieniem najbliższej placówki udzielającej świadczeń z zakresu lekarza POZ można dzwonić pod numer infolinii 800 804 009. Informacje te całodobowo można również uzyskać pod numerem 17 86 04 251.

Jednocześnie informujemy, że każdy ubezpieczony ma prawo - jeśli jest niezadowolony z dotychczasowej opieki, albo ma do niej utrudniony dostęp – bezpłatnie zmienić lekarza rodzinnego trzy razy w roku kalendarzowym. Wystarczy, że ponownie wypełni deklarację w nowej placówce i może być przyjęty już tego samego dnia. Nie musi niczego zgłaszać w NFZ, ani w starej przychodni, a deklarację wyboru może pobrać z naszej strony internetowej. Za czwartą i każdą kolejną zmianę należy zapłacić 80 zł na konto NFZ - nie dotyczy to przypadku zmiany miejsca zamieszkania i sytuacji zaprzestania udzielania świadczeń przez dotychczasowego lekarza oraz z innych przyczyn niezależnych od woli pacjenta.

Dodaj do Google Plus

1 - ilość komentarzy :