Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Frysztackie klasy sportowe pomnażają sukcesy!

Nie tak dawno, bo we wrześniu 2014 roku, w artykule  pt. „Czas podsumowań” pisałem o wysokich osiągnięciach w dziedzinie sportu uczniów z klas o profilu sportowym Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku, a dzisiaj już młodsze pokolenie zapisuje swoje sukcesy złotymi zgłoskami w historii naszej Szkoły i Frysztaka…

 Autorkami opisanych sukcesów są:
Karolina Godek, Daria Kowalska, Paulina Król, Anna Tęczar, Sylwia Płaziak, Kornelia Pająk, Sandra Strzępek, Łucja Szopa /uczennice klasy VI/.
Dominika Szombara, Monika Moskal, Oliwia Godek, Zuzanna Oparowska, Karolina Wiśniowska /uczennice klasy V/.
Aleksandra Szombara /uczennica klasy III !!!/.
W edycji sportowego roku szkolnego 2014/15 uczennice reprezentujące frysztacką szkołę w trudnej technicznie dyscyplinie sportowej, jaką jest piłka koszykowa, odnotowują świetne wyniki: po wygraniu zawodów szczebla gminnego, zwyciężyły w rozgrywkach powiatowych i awansowały do kolejnego etapu rozgrywkowego, jakim były zawody rejonowe w Krośnie. Na tym szczeblu również zagrały znakomicie. Po dwóch zwycięstwach i jednej tylko porażce (12:20 z ubiegłorocznym finalistą mistrzostw Polski- Szkołą SP nr 14 z Krosna) awansowały do półfinałów wojewódzkich, w których po kolejnych dwóch wygranych meczach (27:16 z Tarnawą Dolną oraz 39:8 z Jasionowem - szkoły z rejonu bieszczadzkiego) pewnie awansowały do baraży. Rywalizacja trwa, póki piłka w grze!
Przed dziewczynami widnieją jeszcze realne szanse na poprawienie miejsca naszego zespołu w ogólnej klasyfikacji, a nawet na awans do ścisłego finału i znalezienie się w gronie czterech najlepszych drużyn Podkarpacia. Mogą więc powalczyć o medale i miejsca na podium! W obecnej chwili nasze koszykarki już zapewniły sobie 6 miejsce w województwie. Jest to najwyższa lokata naszej Szkoły w dotychczasowych rozgrywkach minikoszykówki w ogóle.

Po niezaprzeczalnych osiągnięciach zeszłorocznych klas sportowych w lekkiej atletyce, najwidoczniej przyszedł teraz czas na sukcesy w koszykówce… Fakt ten świadczy o doskonałym przygotowaniu uczniów do rekreacji w późniejszych latach ich życia, a także w życiu dorosłym.

Dziewczyny, tak trzymajcie!!!

Podziękowania kieruję także do Pana Piotra Górki oraz Państwa Joanny i Sławomira Szombarów za współpracę i pomoc w przygotowywaniu dziewcząt do zawodów na poszczególnych szczeblach rozgrywek koszykarskich!!!

Nauczyciel Leszek Jędrysik

Prześlij komentarz

2 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. Za moich czasów zawsze przegrywałyśmy ze Strzyżowem :( Pozdrawiam moich byłych nauczycieli wf Pana Piotra i Pana Leszka

    OdpowiedzUsuń
  2. GRATULACJE :-)

    Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku Pani Joanna Mikuszewska- Szombara powoła do życia sekcję koszykarską dla dziewcząt w Ośrodku Sportu.

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad