Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Promil alkoholu i bez uprawnień – 32-latek z Huty Gogołowskiej złapany przez policje.

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Taki wynik wskazało badanie mężczyzny, który w czwartek (19.03.) zdecydował się usiąść za kółkiem. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci ruchu drogowego udaremnili mu dalszą jazdę.

Policjanci ze Strzyżowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego golfem mieszkańca Huty Gogołowskiej. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu, wobec czego poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkosensor wskazał ponad promil w organizmie 32-latka.

Jak się okazało, nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostało mu cofnięte z powodów zdrowotnych. 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości(gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad